Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen Powerwolf-hoz hasonló...

Milyen Powerwolf-hoz hasonló bandák vannak?

Figyelt kérdés

Egy jó pár éve hallgatok főleg Power és Symphonic metalt. Sabatonnal kezdtem, aztán jött minden sorban (Gloryhammer, Alestorm, Beast in Black, Sonata Arctica ...).

Szerintem jelenleg már 100 körüli bandát hallgatok. Nagyon bírom a mágikus, fantasy világban játszódó Power metalt, de más műfajok (Melodic, Heavy metal, Metalcore is szóba jön).

Anno belefutottam a Powerwolfba. Zseniális a hangszerelésük, a hangzásuk, de a témáik nekem sokak, így nem hallgatom őket. (Keresztény vagyok, és vannak olyan elemek a zenéikben, amik miatt tiltólistára kerültek).

Ámbár nem hallgatom őket, ismerem egyes zenéiket, és olyan zenét/bandát keresek, amiknek hasonló a hangzásviláguk (pl orgona miatt), de fontos, hogy ne legyen benne/bennük sátánista, hasonló elemek.

Tudtok ilyen zenéket javasolni? (Ami zseniális Powerwolftól szerintem: Saincted by the storm, Sacrificed by Dynamite, Night of Werewolves, Army of the Night) Ezekhez hasonló hangzású zenéket keresek.



2022. nov. 18. 14:32
 1/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
56%
A legjobb metálzenékhez sajnos csak akkor lesz hozzáférésed, ha lefelé fordítod a keresztet és felajánlod a lelked az ördögnek.
2022. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Blackbriar
2022. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Keresztény vagyok, és vannak olyan elemek a zenéikben, amik miatt tiltólistára kerültek"



Akkor talán:

https://www.youtube.com/watch?v=lq5UQ8gWU-A

2022. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bloodbound

Nox Arcana

Ensiferum

Blind Guardian

Rhapsody of Fire

Beast in Black


Bár igazából lehet ismered is mindet, az a baj a power mellett én a goth/dark vonal felé is mozgok, így szerintem pár együttes kiesne, ha már a Powerwolf is sok néha.

2022. nov. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első:

Ha a hazai metálban is otthon vagy


"A keresztek már megfordítva nõnek az ég felé

Vádló szemek sújtanak le ránk"


:D :D

2022. nov. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Laylah ***** válasza:
100%

Én a Powerwolfot nem mondanám sátánistának. Egyfelől valóban gúnyolja az egyházat (van is miért, de ettől még a vallás és az egyház két külön dolog), másrészt tematikailag ugye ők a vérfarkassá változó pap(ok), ahol egyszerre van jelen a vallásosság és az állatias, világi ösztönök. Izgalmas téma amúgy, és egyedi.

Wind Rose lehet még esetleg. Korai lemezeiken kalózmetált nyomtak, aztán az utóbbi kettővel átfordultak dwarf metálba.

https://www.youtube.com/watch?v=f4azillbpqU


Ismerősöm szokott power metált hallgatni, neki nagy kedvence még a Dragonforce (de ezt gondolom ismered), valamint a Freedom Call.

2022. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 UlfOrmson ***** válasza:
Ha keresztény vagy, akkor az Ensiferumot sem ajánlom. Ugyan nincs kereszténység-ellenesség a szövegeikben, de több számban visszatérnek a régi pogány finn valláshoz (és néha a vikinghez is). De ha ez nem jelent neked tiltólistát, akkor akár tetszhet is
2023. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ZorPrime ***** válasza:
Lovebites (lányok, japánok és iszonyat ászok)!
2023. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!