Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel tudnám besötétíteni a...

Mivel tudnám besötétíteni a gitárom rózsafa fogólapját?

Figyelt kérdés

Be szeretném sötétíteni néhány tónussal a stratocaster gitárom rózsafa fogólapját. A cél az lenne hogy egészen közel kerüljön a feketéhez de nyilván nem befestésre gonolok. Azt halottam hogy több réteg faápoló olajjal le lehet kezelni és attól sötétebb lesz.

Ti mit ajánlanátok erre a célra?

Esetleg van valami olyan nagyon sötét olaj ami jó lenne a célra és gitárra is jó?



2022. dec. 14. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben, akkor a fa be van vonva valamilyen lakkal, ami megakadályozza, hogy a szmötyik (tudod, olyasmik amiket a kezeddel kensz rá!) beleivodjanak a fába. Elöször ezt kellene eltávolitani rendesen, utána fapácokkal szinezhetö. Végül vissza kell állitani a védöréteget.
2022. dec. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
A lenolaj kence egy-két árnyalatot sötétít csak, ha ettől sötétebb kell akkor a diófa pác, fekete dió, v az ébenfa. Szerintem is az az eljárás szükséges amit az első válaszadó írt. Ha így rákened valószínűleg nem szívódik be.
2022. dec. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha rózsafa fogólap, akkor magán a fán nincs semmiféle lakkszerű záróréteg. Tehát ennek az eltávolítása a távgyógyítás kategória pénzért és vállalom, írj üzenetet :)))


Sötétebb színe az ébennek van, de az sincs bevonva semmivel. Gondolom hasonló színt, vagy tónust szeretnél elérni. Természetesen rózsafában is több tónus létezik.


Én nem siettetném a dolgot. Húrcserék alakalmával a rózsafát-ha egyáltalán rózsafa, de mindegy majdnem-lenolajos ronggyal, vagy hangszer boltban kapható speckó ápolóval kondicionálnám.


A leghatékonyabb módszer, hogy eladod és veszel egy olyan hangszert, ami jobban tetszik. Őszintén szólva nem érdemes bűvészkedni.

2022. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a nap is rendesen be tudja barnítani. ismerősömék tölgyfa konyhabútora egésze világos tölgyfából egészen sötét szinűre patinásodott.
2022. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez nem a nap műve hanem a konyhai olajos gőzöké. A tölgy mondjuk úgy szép ha érett színe van, érdemes méhviaszos bútorápolóval kezelni, pláne ha párás helyiségben van. A fa a nedvesség mellett a szagokat is felvesz, ill kienged ez néha előny, néha hátrány.
2022. dec. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Igazad lehet.
2022. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Perzselővel told meg párszor :)
2022. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Dió pác, mert az megmarad rajta és szerintem gyönyörű. Korábban, ne nevess, ruhafestéket használtam de hamar lekopott.
2023. jan. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Lenolaj, Dióolaj.
2023. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!