Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aktív hangfalra nála nagyobb,...

Aktív hangfalra nála nagyobb, vagy kisebb teljesítményű passzív hangfalt szabad fűzni?

Figyelt kérdés

2022. dec. 18. 00:10
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Szabad, nem szabad?, én megtettem. Jobban mondva egy nagyobb dobozba helyeztem és egy nagyobb hangszóró is ment mellé. Az eredeti 5W 4ohmos mellé párhuzamosan bekötöttem egy 4 ohmos 15W os széles sávút is. Az eredő így 2ohm lett de mivel szépen szólt és nem is melegedett úgy gondoltam véglegesen összeépítettem. Később aztán mégsem hagytam bent az eredeti hangszórókat mert nem nagyon érvényesült, így végül is csak nagyobb hangszóróra cseréltem az eredetit de mindkét esetben működött csak most a komolyabb hangszóróval a nagyobb dobozban szebben szól. Kisebb teljesítményű hangszóró rákötésénél max hangerőnél torzíthat de akár tönkre is mehet a hangszóró. Az én esetemben az erősítőt kellett figyelni.
2022. dec. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azonosat vagy kicsit nagyobbat. De a csatlakozóknál általában oda van írva egy kis táblán, hogy mit köthetsz rá.
2022. dec. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!