Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Michael Jackson miért ennyire...

Michael Jackson miért ennyire túlértékelt?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 21:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Mert nagyon jól csinálta, amit csinált.
2022. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem túlértékelt, így már a kérdés is értelmetlen.
2022. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem túlértékelt.
2022. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem túlértékelt, tényleg jó számai voltak! Az más dolog, hogy Neked nem jönnek be!
2022. dec. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 NTBS ***** válasza:
92%
Mert jól adta elő.
2022. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%

6.


Az ide kevés.

Ezen a szinten mindennek feküdnie kell.

A jól adta elő az X faktor meg Sztárban sztár szint.

2022. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező miért lenne túlértékelt? Annyira van értékelve amelyire megérdemli,de gondolom a kérdés azért született mert. Te utálod!
2022. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

#5-ös


"Nem tudom, én se értem, hogy miért olyan nagy szám a Billie Jean című szám szövege.


Kb egy forintot nem ér, igazi c****y nóta, szerintem kb 10 perc alatt írta"



Ha még 10 perc alatt írta is Ez is azt bizonyítja,hogy mekkora zenei

Zseni volt,amit pedig a szöveget illeti azt érteni is kell fel kell nőni hozzá.


Egy videó részlet arról,hogyan írta a dalt

[link]



"Jackson először 1981-ben gondolta ki a dalt a Los angelesi Ventura autópályán vezető útja során. „Akartam írni egy dalt egy nagyszerű basszus vonallal”, emlékezett vissza, „és néhány nappal később ez a basszus vonal és ez a dallam odalopakodott hozzám”. Jackson szerint annyira lefoglalta a szám felépítése, hogy még azt sem vette észre, hogy füst jött ki a kocsijából, amíg egy motoros mellé hajtott és szólt, hogy ég az autója. „Még akkor is mialatt segítséget kaptunk és találtunk egy másik módot, hogy eljussunk oda, ahova indultunk”, emlékezett Jackson, „én halkan kiegészítő anyagokat komponáltam”.


Michael nem használt kottát a komponáláshoz. Helyette először diktafonon, vagy hasonlón rögzítette a zenét – (a ford.)


„…A felvételeken hallhatjuk, amint Jackson utasításokat ad, vokálisan diktálja a hangszeres részeket, megtervezi, hogy hol hangsúlyozza a szavakat, vagy szájdobol hozzá, halandzsázva énekel és rögtönöz sok befejezetlen dalszövegnél.” (Vogel, 2012)


Jackson gyorsan rögzítette a dalt egy szalagon, vokálisan diktálva minden hangszert, akkordot és részletet (ami bevett szokásává vált), mielőtt felvett egy tartalmasabban kidolgozott demót a házi stúdiójában, Hayvenhurst-ben. A „Billie Jean” létrehozása tökéletes példája annak, hogy hogyan alkotott Jackson, nemcsak mint énekes, hanem mint író, rendező és producer. A dal korai demói által láthatóvá válik egy huszonnégy éves elképesztő zenei ösztöne, kreativitása és szakmai hozzáértése. Az egyiken hallható, amint Jackson dalszöveget készít, ahogy végigmegy rajta és halandzsával kísérletezik, de minden részlet a helyére került, mielőtt még elvitte volna Quincy Jones-hoz és Bruce Swedien-hez."



[link]

2022. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
33%

Még mindig nem értem miért olyan nagy szám a szöveg.

Értem, hogy az autópályán beatboxolt, ez tök jó, csak aki felnőtt, az pont leszarja.

Majd gyere vissza, ha érdemben tudsz válaszolni, mert mindenről írtál, csak a lényegről nem.

2022. dec. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%

Na a dal története!


"Egy interjúban 1996-ban azt mondta, hogy dalt azok a gruppik ihlették, akikkel a testvérei kapcsolatot létesítettek, amikor tinédzser korukban turnéztak a Jackson 5-al: “Billie Jean anonim. Sok lányt képvisel. A ’60-as években gruppiknak hívták őket. A színpad mögötti hátsó kijáratnál lógtak és ha egy banda a városba érkezett, akkor kapcsolatot kezdtek velük. És azt hiszem én ezt a bátyáim tapasztalatai alapján írtam visszatekintve a kicsi koromra. Sok Billie Jean volt. Minden lány azt állította, hogy a fiának köze van valamelyik bátyámhoz.” [3]


Bár Michael tagadta, hogy az ő életében addig lett volna ilyen Billie Jean, de az tény, hogy maga a dal rengeteget produkált. A mai napig kap a Hagyatékkezelője olyan bírósági kereseteket, amelyekben pénz reményében nők állítják, hogy Michael a gyermekük apja. Köztük volt olyan is, aki még a nevét is megváltoztatta Billie Jeanre"


[link]

2022. dec. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!