Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a death metál...

Mi a különbség a death metál és a black metál között?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
A metál.
2022. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
2022. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Gonodlom a black metált feketék játszák
2022. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
nem vagyok szakértő de nekem a black metal az a régi Mayhem féle ritmustalan érthetetlen szar, de most ez az alkategorizálás is egy nagy f@szság, kb mint a rock-hardrock rock-punkrock rock-altrock stb... Linkin Parkra meg a Slipnkotra is nu-metalt mondanak és olyan távol vannak egymástól mint makó jeruzsálemtől :D
2022. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek ezt elolvasnám, az ottani #2 és a #4 remekül leírja (az itteni válaszokkal ellentétben :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9823351-mi-..


Még néhány szembeötlő különbség, amiről nagy eséllyel egy banda kategorizálható:

- Vokál stílus: black metalnál jellegzetes a magas, kísérteties "károgás" (Mayhem például), míg a death metálnál a mélyről törő "halálhörgés" (Cannibal Corpse)

- Zenészek kinézete: black metalnál rengeteg a külsőség; fekete bőrök, szegecsek, fekete-fehér arcfesés, úgynevezett hullasmink*. Míg egy átlagos death metal banda jellemzően pár nagydarab szakállas, hosszúhajú férfi egyszerű fekete pólóban (sztereotípia, de lényeg, hogy kevesebb a külsőség)

- A zenéhez kapcsolódó szubjektív érzelmek: számomra a black metal inkább félelmetes, ijesztő, sötét atmoszférát teremt. A death metalról pedig a brutális, őrjöngő, erőszakos jelzők jutnak az eszembe. Ha a death metal egy véres, mészárlós horrorfilm, akkor a black metal inkább egy hátborzongató, okkult pszichothriller/horror.


Persze mindkettőhöz millió al-alműfaj tartozhat, sőt keveredhet is olykor, de nekem a black metal régóta fekete bárány, nem tudom komolyabb dózisban fogyasztani. A death metalból viszont létezik a dallamos melodeath változat, ráadásul szinte már minden egyéb metal műfajba így-úgy begyűrűzött, vegyült (például folk-death, szimfonikus-death, progresszív-death...)


* ettől természetesen a KISS, Ghost és Powerwolf egyike sem tartozik a műfajba.

2022. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
egyszoval ma mar nem letezik olyan, hogy zenei mufaj. Minden keveredett mindennel, es meg a keverek mufaj (melodic metalcore pl) is keveredik mas mufajokkal … csak az idiotak lovagolnak a mai napig a mufajokon. Es ez nem csak a metal vonalra vonatkozik… Nem ideillo mufaj de pl a Bomfunk Mc Freestylert a mai napig lehetetlen besorolni :D Ahogy az Eskimo Callboyt (vagy electric callboy) sem lehet nagyon. Csak hallgasd es elvezd, ennyi, ki nem szarja le milyen mufaj
2022. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Bizonyos szintnél lejjebb bontani valóban értelmetlen, vitatkozni rajta még inkább. De szerintem azért van létjogosultsága műfajokról beszélni. Például ha nekem valaki annyit mond, hogy "gitározok", akkor az a barokk gitárdaraboktól kezdve, a country-pop zenén keresztül, a modern fúziós jazzen át a grindcoreig bármit jelenthet. Ha azt mondja, hogy "rock gitáros vagyok", az már jóval szűkebb, de még mindig elég tág meghatározás.


A Freestyler szerintem hip-hop elektronikus tánczene alapon.

A Callboy pedig dallamos electro-metalcore keveréket játszik.

(eddig merem kategorizálni mindkettőt, mindenféle vitaindítási szándék nélkül)

2022. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
29%

A Black metal misztikus,sötét,sátánista témákat dolgoz fel.


A Death metal erőszakos, őrjöngő stílust képvisel.


Példák:

Black metal: "kiálts a sátánnak

Death metal: "utállak pusztulj"

2023. jan. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ZorPrime ***** válasza:
100%
A jellemző tematika más a két műfajban. A black metal inkább az okkult szövegvilágra fekszik rá (sátánimádat, északi mitológia), a death metal pedig a brutalitásra, ott a horror/belezős/gyilkolászós szövegek dominálnak. Másfelől a death metal jellemzően töményebb gitárhangzással szokott operálni, mint a black metal, plusz az énekstílus is eltér: death metalban a hörgés a tipikus, black metalban a károgás.
2023. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!