Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen akusztikus gitárt...

Milyen akusztikus gitárt vegyek, egy balkézzel író, rajzoló, minden mást jobbkézzel végző gyermeknek? (13éves)

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 12:27
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
76%
Jobbosat. Ha nem akarod megszivatni a későbbiekben, tekintve, hogy jobbos gitárokból kb háromezerszer akkora a kínálat, így ha rákap a gitározásra, balossal megszívja.
2022. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 vmg ***** válasza:
50%
Egyetértek, én is jobbosat javaslok.
2022. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a kezébe adnék egy gitárt, hogy próbálgassa mindkét oldalon. Ha balkezesen érzi kényelmesebben, akkor azt vennék.


Nem érdemes piaci szempontok mentén dönteni, és esetleg a nehezebb, kudarcosabb irányba tolni a választék miatt. Balkezes hangszerből is van választék, csak nem háromezerből lehet választani, hanem háromszázból. Nem a választék fog dönteni, se most, sem később, hanem a zene, a flow, a motiváció.

2022. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Két perc, de akár fél óra próbálgatás után sem fogja tudni eldönteni, megmondani, melyik verzió lesz kényelmesebb x hónap/év fejlődés után. És mindkettő kézzel meg lehet tanulni - a többi lutri. Ami nem lutri az az, hogy gitárosok vagyunk, azaz felszerelés/gitárcucc buz.k. Aki nem az, azzal valami gond van 😅 És majd akar venni xy gitárt - ja nincs balkezesben. Akkor z gitárt - ja, az sem. Nem baj, ott a w gitár. Az elvileg létezik, csak kipróbálni nem lehet sehol balosban. A háromezer vs háromszáznál sokkal rosszabb a helyzet...
2022. dec. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nem fogsz megnyugtató választ kapni ezen a helyen. Nekem fogalmam sincs, ahogy az előttem íróknak sem. Viszont, ha "kétkezes" a fiatal az megint érdekes kérdés.


A "minden mást jobb kézzel végző" kijelentés lehet akár egy kényszer is a gyerek részéről egy jobb kézre orientálódott világban. Simán lehet egyszerűen "balkezes", ami megválaszolná, hogy mit kellene venned. De ezt itt nem fogjuk megtudni.

2023. jan. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Döntse el maga a gyerek. A balkezesség nem egy katasztrófa csak későbbi gitárváltásnál lehet szívás ha kétszer annyit kell letennie egy artist hangszerért hogy úgy gyártsák le.
2023. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A gyerek úgy tűnik balkezes, csak megtanult konfrontációmentesen élni a jobbkezes világban. Valszleg balkezes gitárt kell vegyél.
2023. jan. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet balkezes és vásárolhat jobbkezes gitárt, a nyergeket - amiken a húrok felfekszenek, nem nagy tétel kicserélni, sőt, ha az alsó nyereg nem kompenzált, akkor azt nem is kell, elég a felsőt.

Műanyagból egy - kétezer Forint, de eleve érdemes csontra kicserélni, akkor egyszerűen balost tesz rá, így vehet szinte bármilyen hangszert.

Kipróbálhatja a grafitot is, attól függ, milyen hangzást akar.

Eleve egy csomó le is van gyártva, bemegy és megveszi, vagy megrendeli és a szállítási költség magasabb lesz, szóval olyat vegyen, amelyik neki kényelmesebb, ki kell próbálni.

2023. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mojjo ***** válasza:
100%

@8: Hogy mi? Egyrészt ez csak akusztikus gitárokra igaz, elektromosnál az aszimmetrikus testnél igazi szopóág balkezesre húrozni (akkor is, ha ismerünk gitárlegendát, aki megtette). Másrészt fémhúros akusztikusnál nem csak a műanyagot/csontot kell cserélni, hanem az egész fát, amibe az bele van marva - mert ferdén van belemarva. És az meg egy másik szopóág.

Arról nem is beszélve, hogy néhány akusztikus/klasszikus gitárnak aszimmetrikus a bordázata, hogy a basszus és a diszkant húrok oldalán máshogy rezegjen a fedlap - ezt az áthúrozással teljesen ki is nyírnánk.

Szóval ha létezik nem javasolt módszer, akkor szerintem ez az.

2023. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9

Akusztikust kérdezett.

Nekem az öt akusztikus gitárom mellé van elektromos is, öt éve hozzá sem nyúltam. Nem kedvelem az acélhúrosakat, azok inkább westerngitárok és az aszimmetrikus bordázat elég ritka.

Persze másnak lehet, hogy más tetszik, csak jelezni akartam, hogy jobbos gitárt is lehet balosként használni, nem nagy ügy.

2023. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!