Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet kideríteni egy...

Hogy lehet kideríteni egy dallam eredetét?

Figyelt kérdés

Nem is annyira zene kategória, mint dal, mert zenére tudom, hogy van Shazam, és ott sem az eredete derül ki a zenének, hanem csak egy előadója a sok közül.


Néha eszembe jutnak dalok, főleg magyar népdaloknak gondolt dallamok, de megkérdőjelezem, hogy vajon tényleg magyar népdal-e, és még ha az is, akkor is honnan ered, honnan származik? Tán más nép dallama?


Bárcsak Kodály vagy Bartók élnének még ma és írhatnám nekik direktben kérdésem! :D



2023. jan. 5. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Modern elektronikus zenéknél a kulcsszó a sampling, annak az eredetét lehet megtalálni.
2023. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt ugye tudod, hogy csak 12 hang van? A variációk száma nem egészen végtelen, szerintem értelmetlen a kérdés.
2023. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudtimm
2023. jan. 7. 12:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint tudtommal hét hang van csak, a variációk száma tényleg véges, ám ha már van ételtörténész szakma, akkor zeneereredet kutató is tuti van, hiszen Kodály is ezt csinálta, ugye és bőven vissza lehet kutatni, hogy mi honnan ered.
2023. jan. 7. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:

7 alaphang van, és emellett 5 "fél hang" így jött ki a fentinek a 12.

Van olyan oldal, ahová beírod a hangokat, a ritmust is esetleg, megszerkeszted a dallamot, aztán kidob egy csomó mindent, amit hasonlónak talál. Énígy találtam már meg népszerűbb dallamokat, de kétlem, hogy egy magyar népdalocskánál ez működne :/

2023. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, valóban pontatlanul fogalmaztam, de szerintem érdemeltem meg a nullázást, mert alapvetően nem marhaság, amit írtam.
2023. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*nem érdemeltem meg
2023. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te voltál a kettes? Azzal van a baj, hogy a hangok variációjának száma magas, mert a ritmus se mindegy egy dallamnál. És a 12 hang is lehet több, mert nem egy oktáv létezik csak.

Pl a coffin dance-nél szépen felugrik a dallam jó magasra, amit 12 hangban gondolkodva nem lehetett volna megvalósítani.

2023. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!