Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon mennyire nehéz...

Magyarországon mennyire nehéz zenei producerként vagy hangmérnökként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Mondjuk konkrétan egy kiadónál, nem szabadúszóként (vagy nem tudom, hogy működik, ez is kérdés lenne).

Milyen végzettség kell hozzá, mik a követelmények? Művészeti iskolát ki kell járni hozzá?

Nagyon fontosak a kapcsolatok?


Tényleg nem tudok semmit erről, ezért bocsánat, ha furcsán írtam le

valamit.



2023. jan. 8. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben az országban? XD

A legtöbb zenész gitáros mint én a saját hangmérnökünk vagyunk. Hol akarsz te hangmérnök lenni a Fábry show-ba? 😂 Éppen most zavarták el az okleveles lányom az RTL-től (is) mondván hogy nincs elég pénz. Ahhoz pedig 24 órában kellett volna dolgoznia az ország bármely részén hogy mégiscsak alkalmazzák pipafüstért.

2023. jan. 10. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi baj, hogy furcsán írtad, vagy kérdezted. Ha igazán érdekelni fog, akkor nem ide írogatsz, hanem a történések körül sertepertélsz. Próbálsz a hangosítók közelében lenni. Amikor gitározni akartam, nem kérdezősködtem senkitől, hogy ugye nehéz, vagy mittomén, mikor leszek világsztár. Egyszerűen csak kinyomoztam a sulikat, ahol az ilyesmit tanulni lehet és éjjel nappal azzal foglalkoztam, természetesen a polgári élet mellett.
2023. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagy hangosító cégek, akik foglalkoztatnak hangmérnököket, ők a "keverőemberek", akiket a pultok mögött látsz a fesztiválokon.


Vannak helyek, klubok, ahol szintén van rezidens hangmérnök, több helyen nem is egy.


Stúdiókban általában a tulaj, vagy bizalmi alkalmazottja ül a pult mögé, de erre nem vesznek fel kezdőket.


Vannak tanfolyamok, iskolák, talán még a Műegyetemen is képeznek hangmérnököket.


(A producer tök más, bele se kezdek, mert ahhoz zenésznek kéne lenned.)

2023. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!