Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a velemenyetek errol a...

Mi a velemenyetek errol a zenerol?

Figyelt kérdés

19F vagyok, es nagyon erdekelne, hogy az idosebb generacio tagjai mit gondolnak errol a zenerol? En nagyon elem az ilyeneket, az erzeseim altal nagyon tudok azonosulni perpill. konkretan ezzel. Ti mit gondoltok?


[link]



2023. febr. 9. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon low effort. Zenének nevezni erős túlzás.
2023. febr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%
Itt mióta engednek reklámozni, pláne szart?
2023. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem tetszhet mindenkinek.
2023. febr. 9. 21:29
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

Az alap szerintem nem rossz, tetszik ez a borongós hangulata. Én picit még lágyítanék rajta, ha már depresszív a téma, de így sem vészes. Az énekdallam szerintem túl magasan van, számomra eléggé zavaró, egy oktávval lejjebb jobb lenne. Az autotune egy dolog, arról csak annyit, hogy aki nélküle nem tudja elénekelni a dalát, annak felesleges zenét készítenie...

A szöveg nekem már nagyobb problémát jelent. Ha jól értettem, arról szól, hogy vki a pénzzel akarja megvígasztalni magát, de eléggé össze-vissza az egész.:/ A csúnya szavak pedig kifejezetten rosszatt teszenek neki.

Ha ezt te készítetted, akkor ezeket javaslom:

- Először gondold ki, hogy miről szól a dal, milyen a hangulata.

- A hangulatot alapul véve készíts beatet, ami szöveg nélkül is visszaadja a dal fő érzéseit

- Olvass sok verset arról, amiről a te dalod is szól, mert muszáj látnod azt, hogy mások hogy írták le ezt az érzést. Nagy különbség van a művészi szöveg és a zagyva szöveg közt.

2023. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

Nekem olyan semmilyennek tűnik. Olyan tipikus rádióbarát töltelék. Elpötyög valami a háttérben, de nem zavarja meg a munkát, mert nem kapod rá fel a fejed.

Nincs rendesen felépítve. Az eleje még szépen ki van dolgozva, de nincs csúcspont és nincs vége se. Hiányolom a dallamot az énekből, hiányolom a hangszeres játékot.

Nekem nincs bajom a csúnya szavakkal, ha annak éppen akkor ott helye van. Vannak mondanivalók, indulatok, amiket lehet trágársággal nyomatéksítani, és ki kell mondani a durva szavakat. De itt olyan céltalannak érzem. Kicsit olyan, mint amikor a kisgyerek először mond valami csúnyát és figyeli a felnőttek reakcióját. Itt is ezt érzem. Nincs helye, nincs célja, csak "kimondtam. Mit szólsz?"

A témaválasztás viszont érdekes. Abszolút megérne egy szociológiai tanulmányt, mit mutatunk a külvilág felé, ehhez képest mi az amink valóban van és abból amink van mire van igazán szükségünk.

A képi világ kifejezetten tetszik.

34 éves metalos nő vagyok (ha ez számít valamit).

2023. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14#

Nem, nem en vagyok.

Bar en lennek:D.


Az oktavval alapvetoen SZERINTEM nincs baj, minden zenejeben ilyen magasan enekel/rappel.


Szerintem a szoveg vagy nalad ment felre, vagy nalam, de en alapvetoen ugy ertelmeztem es a vibeon is azt erzem, hogy az ellenteteket amit felallit, ld. kell 100 k*rva de igazabol megsem, kell neki egy k*rva nagy haz, de igazabol be sem szeretne tolteni stb. Majd kesobb ezek az ellentetek osszefuggesbe hozva azzal, hogy "nem akarok mast, csak azt hogy lassa" igazabol azt szeretnek mondani, hogy mindegy vele mi tortenik, mindegy hogy all az eletben, csak azt akarja hogy az adott holgy felfigyeljen ra/figyelmet szenteljen neki. Erre meg egy pelda: korabban volt egy "Felkoltozunk a varba" c. dala a sracoknak, most pedog ebben az esetben megemliti hogy mar a varba sem akar felkoltozni, neki mindegy.


A csunya szavak stb. pedig mar tenyleg szubjektiv, nem johet be mindenkinek.

2023. febr. 12. 11:48
 17/21 A kérdező kommentje:

15#

Koszonom a valaszt:)

2023. febr. 12. 12:02
 18/21 anonim ***** válasza:

#16 Ennek az értelmezésnek hála végképp úgy gondolom, hogy semmi értelme a szövegnek. Szóval az a felállás, hogy ő figyelemre vágyik, konkrétan egy csaj figyelmére, de azért közben dugni akar 100 lánnyal, majd aztán mégsem. Meg mi köze van a figyelemnek a házhoz és a lanyhoz? Ha mondjuk az lenne, hogy a lányért feláldozza a rohadt nagy házát, 100 csaj helyett őt választaná, meg eladná a luxusvillát a várban, akkor már alakulna a dolog, de nem erről szól a szöveg, nem az van odaírva.

De ha még ezt bele is lehetne magyarázni, mi van a többi sorral? Kiemeltél a teljes dalból 3 sort, aminek van "értelme", de mi van a többivel? Így nem lehet dalszöveget írni. Annyira várnék már valakit, aki a szokásos trash sablonokat legalább feldobná annyival, hogy értelmet is ad nekik. Az, hogy ez a srác egy b**igyerek hangján "rappel", meg káromkodik, teljesen ízlés kérdése, de ha már adunk szöveget a dalnak, akkor legalabb ruházzuk fel valami mondanivalóval.

Hozzáteszem amúgy, hogy ez a szöveg még mindig közelebb áll az elfogadhatóhoz, mint a youtube zenék többsége.

2023. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem első sorban az a legnagyobb bajom vele, hogy már magyar szinten is, de nemzetközi szintet tekintve meg már pláne 1001 ilyen témáju, ilyen hangulatú dal született. Nincs meg bennem egy olyan motiváció, hogy pont ezt a dalt, pont ezt az előadót hallgassam meg, mert van kismillió másik ugyanilyen. Nekem magával az autotune-nal nincs bajom, tökre meg tudja adni a zenének a vibeját, ha hangulatkeltésre használja az ember, és nem arra, hogy az énekhangját leplezze. Nekem nem ezzel van a bajom, hanem, hogy olyanról szól, ami már legalább egymilliószor volt már. Kéne már valami újdonság, nem csak a szerelem, drogok, depresszió. Pláne úgy, hogy a rap egy alapból eléggé rendszerkritikus műfaj lenne, bőven lenne mit mondani a mai világban, de ehelyett elnyomja a már megismert sémákat, mert ez a trendi, a bejáratott, a jól működő és a biztos nézettséget hozó.
2023. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
az a baj hogy a sok szuklatokoru nem fogja fel hogy ez nem a csillag szuletik hogy itt le kell enekelni tokeletes falsettoval a csillagokat. Ez egy olyan stilus ahol nem kell tokeletesen enekelni,itt a tune is egy eszkoz, mint egy hangszer. Akik benne vannak ebben a zeneben, mind tudjak hogy hogy enekeljenek ugy, hogy azt a tune ugy kapja el es ugy szoljon ahogy ok azt szeretnek. Felesleges ez a boomer duma hogy ha nem tudja elenekelni tune nelkul akkor ne is enekeljen... Higyjetek el, celba enekelni tudnak es vannak olyan profik a technikajukkal hogy ha akarnak, csinalnanak olyan zenet amiben meg se mondanatok nem is sejtenetek hogy itt ki lett javitva a hangja, de ez trap, itt tuneos hangzas van
2023. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!