Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak szerintem káros Pogány...

Csak szerintem káros Pogány induló, kolg8eight és társai a társadalomra nézve?

Figyelt kérdés

Elsősorban egy 14-16 éves korosztály hallgatja őket, akiken azt tapasztalom, hogy nem is a valóságban élnek, hanem az általuk elképzelt világban.


Mondok egy példát. Nemrég megismerkedtem egy 16 év körüli csajjal, aki őket hallgatja, és mondtam, hogy én már pár éve Szegeden lakom. Erre elkezdi magyarázni nekem, hogy mennyire sajnál engem, mert ő egyszer járt erre, és tiszta gettó az egész hely. Én pedig csak nézek rá, hogy Szeged egy megváltás Gyöngyös környékéhez, ahonnan jöttem. Erre elkezdi magyarázni a csaj, hogy jajj, Gyöngyös is borzalmas, mert egész Magyarország egy gettó, ahol bármikor megerőszakolhatnak vagy leszúrhatnak. Én pedig csak furcsálva néztem, tekintve, hogy gyakran megfordultam Borsodban és Szabolcsban, de még azokon a helyeken se történtek hála égnek annyira durva dolgok velem, mint az ő elképzelése szerint az országban megy. Szerintem összefüggés van aközött, hogy ő ezeket az előadókat hallgatja, és aközött, hogy ez a világkép él benne, mert ezek az illetők tényleg úgy festik le az egészet, hogy ők mekkora gettóból jöttek.


És félreértés ne essék, nekem nem magával a rap, vagy a gengszterrap műfajával lenne bajom, mert pl rengeteg west coast rappet hallgatok, vagy pl a németek és franciák között is van nem egy előadó, akik hasonkó vonalon mozognak, és nagyon szeretem őket. Csak az a különbseg köztük és Pogány,meg a társai között, hogy ők tényleg az életüket írják le, és ez számukra tényleg önkifejezés. Míg itthon a netgengszterkedés megy, a.i köszönőviszonyban sincs a valósággal. És ez azért káros, mert mint említettem, a 14-16 év körüli korosztály hallgatja őket elsősorban, akiknek a világnézete eléggé magy mértékben formálható, és azt hiszik, hogy ők ebben a párhuzamos valóságban élnek, és nem a valóságban. Ez legalábbis az én véleményem, de szivesen meghallgatok más véleményeket is,amennyiben kultúráltan vannak megfogalmazva.


2023. márc. 6. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg semmi jelentösége, már nagyon régen ugyanilyen az "érveket" hoztak fel az öregek a fiatalok zenei izlése ellen, kezdve a népszerü opera, operett, jazz, beat, metall, stb zenékre vonatkoztatva, ennek ellenére mire felnöttek lettek, semmivel sem lettek másabbak, mint az elözö generációk.
2023. márc. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
75%

Fölöttem lévőnek igazat adok.

De nem bírtam ki hogy ne kössek bele, hogy Pogány induló is a saját életét meséli el szóval nem mondanám jó példának ide.

2023. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!