Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok erről a hegedűrő...

Mit gondoltok erről a hegedűről? Teljesen kezdő számára

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 6. 11:37
A kérdező szavazást indított:
ez teljesen jó egy kezdőnek
ez egyáltalán nem jó
4 szavazat
 1/6 Mojjo ***** válasza:
100%
Felnőttnek egynegyedes? Max ha törpe. Ez egészen pici gyereknek való hegedű. Egyébként egy százast minimum rakj hozzá, ha felnőtt hangszert akarsz vásárolni.
2023. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oh ja értem. Hát én egyáltalán nem értek hozzá. Jó hogy szóltál.

Akkor felnőttnek milyen méretű kell?

2023. márc. 7. 13:58
 3/6 Mojjo ***** válasza:
100%
4/4-es
2023. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké

Köszönöm szépen a segítséget :)

2023. márc. 7. 14:05
 5/6 anonim válasza:

Másfél hónapja elmentem a hangszerboltba hegedűt venni és ebbe az árkategóriában szinte ugyanezt rendelték meg(nem értenek a vonósokhoz). Elmondták,hogyha nem jó visszacserélik.

Gondoltam rá, hogy nem biztos hogy jó lesz a hegedű de amit kaptam , az még az elképzeléseimet is tönkretette.


A hegedű nagyon szép volt, tényleg gyönyorű volt kinézetre. Amint a kezembe vettem, éreztem hogy valami nem oké. A súlya nagyon könnyű volt és a mérete sem volt 4/4 es , hiába az volt ráírva, jóval kisebb volt. Gondoltam, nem számít. Aha igen.

Megpróbáltam behangolni , de a húrja nagyon gagyi volt, és mindig kilazult. (6 éve játszok hangszeren, nem hittem el hogy nem tudok behangolni egy hegedűt) . Ez eddig mind nagyon rossz. De ennek a tetejében a vonó nagyon szálas volt és nem is szólt(!) A hegedű. Nagyon rossz hegedűt kaptam.

Ezek után kiderült hogy ez a hegedű préselt lemezből van...


A lényeg, hogy ne rendelj a netről mert úgy jársz mint én. (Én mivel hangszerboltba vettem és onnan rendelték ezért visszacserélték )


Keress egy hangszerboltot, ahol értenek hozzá és kérd ki a véleményüket a hangszerről, és mielőtt elviszed próbáld ki

2023. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Igen, mint írták, legyen 4\4-es. Már a 14-15 évesek is azt használnak.

Kezdésnek tudom ajánlani Dénes-Réger-Németh Hegedű ABC könyvét. Az alapokat nagyon szépen megmutatja!

2023. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!