Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Death/Black metálra 6 vagy 7...

Death/Black metálra 6 vagy 7 húros gitár alkalmasabb?

Figyelt kérdés

Melyik alkalmasabb ha az ember valami "nagyon sötét" metált akár játszani.


Jelenleg 6 húroson vagyok de filózok a 7 húros ra váltáson a zenei irány miatt.


8 meg affeletti húrban nem gondolkodom mert nekem az agyfax. 😂😂


2023. márc. 12. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
6 húros bőven elég.
2023. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kojee ***** válasza:
Nos nekem basszus oldalról van tapasztalatom, és pl. én nem szeretek annyira az 5 húroson játszani mert, sokkal szélesebb a nyaka.A H húrt nem szoktam csak elvétve használni számomra kb felesleges. Gitárosunk 6 húrost használ, a legmélyebb hang neki egy mély A és a legmagassabb a H (magas e nincs, nem is hiányolja). Tehát ezt neked kell eldöntened hogy kell-e a +mély húr vagy nem
2023. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6 húr elég, letekerheted H-ra is, de így értelem szerűen a legvékonyabb húrod is H lesz
2023. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom szempont e ez nálad,de 7 húros gitárnál ingencsak zsebbe kell nyúlni,hogy annyira mély tartományban is szépen szóljon.
2023. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze opció nálam a hangolás is.

Másnem megoldom úgy, hogy egy gitárt befogok alternatív hangolásra. Hogy ne kelljen hangolgatni ha mást játszok.


Csak gondoltam a plusz alsó H húr hátha kiváltja ezt. És persze tisztában vagyok a költségeivel is.


De igazából látva hogy a kedvenc bandáim 6 húrossal is tökéletesen elvannak, egyenlőre nem érzem már szükségét.


Majd próbálgatom hogy mondjuk egy drop c hangolás mennyire lehet elég és hátha megtalálom a megfelelő hangzást.

Még a szélesebb fogólap nem is lenne nagy baj mert lapát kezem van.

2023. márc. 14. 11:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!