Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha kiselőadást kéne készítenet...

Ha kiselőadást kéne készítenetek Dua Lipáról,mik lennének benne?

Figyelt kérdés

Kicsit tanácstalan vagyok,mert énekből pont ez a feladat...



Gondolom teljes név,születés,család...esetleg első album?Szám amivel ismert lett?



Így jó lenne?



2023. márc. 17. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Dua Lipa, ének házi? Na ne már...nem vagyok öreg, de nálunk még Liszt Ferencből meg Beethovenből kellett kiselőadást készíteni, nem Dua Lipából...
2023. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

1


Ők is tanulják ezeket de az élet halad nem szabad csak a múltat tanulni. + Lehet ő választotta.



Amúgy kb leirhatod az egész wikipédiát mint ahogy általában szokták a diákok.

2023. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Igen, a kiselőadásodban érdemes lenne említeni Dua Lipa teljes nevét , valamint a születési dátumát és helyét (1995. augusztus 22., London, Egyesült Királyság). Érdemes lehet áttekinteni a családját, például hogy milyen etnikai és kulturális hátterrel rendelkezik.


Emellett fontos lehet megemlíteni, hogy Dua Lipa első albuma 2017-ben jelent meg, és nagy sikert aratott. Az album címe "Dua Lipa" volt, és több slágert is tartalmazott, köztük a "New Rules" című számot, amely nagyobb ismertséget hozott a művésznek.


További érdekes tényeket is érdemes lehet említeni Dua Lipáról, például hogy milyen díjakat nyert, milyen egyéb sztárokkal dolgozott együtt, milyen jótékonysági tevékenységei vannak stb. Ha van lehetőséged, érdemes lehet betenni néhány rövid zeneszámot a prezentációdba, hogy jobban bemutathasd Dua Lipa zenei stílusát.

2023. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Teljes név, kor mehet, család szerintem kihagyható. Én olyanokat mondanék még el, hogy mikor és hogy kezdte a karrierjét, mikor lett ismert és mivel és milyen eredményei vannak (díj, toplista, hallgatottság, bármi). Mivel énekrórára kell, a magánéletét is kihagynám, csak a zenei karrierjére koncentrálnék.
2023. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

#2.Az oké, de kortárs művészt hogyan tudsz megítélni?

Kb. sehogy. A maga korában Janis Joplin nem vált olyan esszenciális zenésszé, mint ahogy manapság tartják, de így van a Queen-nel és a Beatles-szel is. El kell telnie minimum 20 évnek de inkább többnek.

Ha a közvetlen megelőző időszakot nézzük akkor Madonna, Anneke van Giersbergen esetleg Jennifer Lopez vagy Beyoncé akik már túl vannak a zeniten. Szóval rendelkeznek minimum 1 meghatározó albummal és aktív részei voltak a színtérnek.

2023. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem írnék róla semmit. Házi feladat el nem készítéséért általában nem jár semmi. Pláne nem énekből.
2023. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

#5

Nekem inkább az a benyomásom, hogy az énektanár próbál a gyerekeknek releváns témát feldobni, mint amikor irodalom témában fel szokták vetni, hogy el kellene vetni a kötelező olvasmányok rendszerét, mert csak megutáltatja az olvasást.


A különbség csak az, hogy az énekóra mindenhol egy jelentéktelen tölteléktárgy, ahol egyébként sem tanulnak/tanítanak semmit.

2023. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Dua Lipának jó a hangja, meg én is imádom, de komolyan vehetetlen az a tanár, aki éppenhogy befutott előadót adna fel házinak. Minimum el kell telnie 30-40 évnek, hogy komplex rálátás legyen egy művészre, és bekerülhessen a megemlítendő példák közé.

Ha már Dua Lipa, akkor a 80-as évek műfaja, és Madonnát vagy a Blondiet lehetne megemlíteni, elemezni.

2023. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedvenc előadóról kellett ppt-t csinálni.
2023. máj. 12. 18:39
 10/10 anonim válasza:
Mondjuk egy aféle "Wikipédia" sookat segithet.
2023. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!