Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hobbi szinten gitározáshoz...

Hobbi szinten gitározáshoz kell szolfézs?

Figyelt kérdés
Szeretnék hobbi szinten gitározni, ahoz kell szolfézs? Vagy elég lenne ha nézek videókat és azokból tanulok szolfézst?

2023. ápr. 2. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alapok egyáltalán nem olyanok amiket nem lehetne az embernek magától megtanulnia amennyiben érdekel a zene. Ha úgy érzed, hogy videóból és internetről nehezen megy a szolfézs akkor érdemes lehet elmenni mindenképp. Próbáld ki mennyire érted meg az anyagot, de ha valami nem tiszta szerintem ide is kiirhatsz kérdést.
2023. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem! Megnézed a videót, mit, hogy kell lefogni, aztán leutánzod! Én így tanultam meg 14 dalt. Annyit tudok eddig játszani.
2023. ápr. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Néhány hónapot érdemes oktatóval tanulni. Menet közben meglátod mit akarsz, de eleve eldobni a lehetőséget, szamárság lenne.

@1: amikor fogalmad nincs róla, hogy mik azok az alapok, hogyan csinálod?

@2: a papagáj is tud "beszélni", csak nem érti mit mond.

2023. ápr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3-as lehet hogy nem jól feltételezem, de ha valamit az ember hobbi szinten szeretne csinálni annak általában utána néz, esetleg olvas, hogy jobban bele lásson az egészbe. Ha rákeres az ember arra hogy szolfézs rengeteg dolgot fog találni ami hasznos lehet a tanuláshoz. (azért írom, hogy lehet mivel nem mindenkinek jön be az önálló készülés, ebben az esetben mint ahogy írtam fentebb tanár ajánlott). Ez a "néhány hónapot érdemes tanulni oktatóval" dolog sok mindentől függ, így nem feltétlen kötelező, de ajánlott ha nem megy máshogy.
2023. ápr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as de a hatás ugyanaz! beszél, tehát teljesít. Én ugyanígy vagyok. Simán jó vagyok otthon este a kerti sütésen egy kis gitáros éneklésre. Ennyi, nem több. Ehhez csak annyi kellett, hogy le tudjak utánozni valakit, aki elmutogatta, hogyan kell csinálni. Onnantól már magamtól tudok változtatni a sebességen, ami bőven elég nekem.
2023. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok: majd a kérdező eldönti mit szeretne. Én gitár/basszusgitár/zongora órákat is vettem az évek alatt, holott csak egy basszusgitáros vagyok-de olyan zenekar is van, ahol zongorázom. Igazatok van, nem is okvetlen a tanár, ami lényeg a mai 'digi free' világban, viszont Ő az aki tudja, hogy mire mit kell építeni és hogyan. Valamint, hogyan működik a zene. 1/4/5/2/6-ból bármi lejátszható, ha tudod, mi az. Nyilván mindenki azt csinál amit akar, amíg nem árt vele másoknak, még saját magának sem:)

Valamint jobb zenélni, mint nem, szóval nagy kár nem éri a kérdezőt, bárhogy dönt. A lényeg, hogy boldogítsa:)

2023. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezzel így egyetértek 3-as. 1-es és 4-es voltam.
2023. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elmélet helyes neve cheatcode-gyűjtemény.
2023. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első körben mindenképpen tanár.

Amúgy, anno ez volt a Kodály-módszer lényege: az alapot mindenki megtanulta a 8 év alatt. Tudott kottát olvasni, egyszerű dallamokat blattolni is. Így sok kis srácnak már 14 éves korában nem okozott gondott értelmezni az egyszerűbb, alap akkordokat, , maguktól is megtanulták , egymást tanítgatták.

2023. ápr. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!