Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen MIDI billentyűzetet...

Milyen MIDI billentyűzetet ajánlatok kezdőnek? Max: 80.000 Ft

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Launchpad X, viccen kívül. Ha kell a billentyűs felépítés, akkor teljesen az dönti el, hogy melyik az a néhány, aminek a funkciói neked is tetszenek, kedvenc dawod jól támogatja (egészen biztosan csináltak már videót róla, bármi is legyen), amazonos véleménybázis kevés csillagosai nem emlegetnek semmi valószínűt vagy tarthatatlant, egy-egy elszigetelt esetet leszámítva, és ugye belefér a keretbe. A te szempontjaidat te tudod. Ha kizárólag a billentyűk kellenek, minden mást megoldasz másik kontrollerekkel, akkor az legyen szempont, mennyire testreszabható a velocitygörbe hardveresen, mennyire könnyen kezelhetők az ilyen funkciók, meg ugye több oktáv mindig jobb, legyen aftertouch, ha kell, legalább ilyen egyparaméteres globál, meg ugye tényleges aftertouch nemigen kell ugyan, de nagyon kifejező lehet nagyritkán, lassabb daraboknál, csak férjen a keretbe... Szóval a valós igényeidet lenne jó összeszedni elsősorban, és jelölni azokat, amiket kevésbé fáj elhagyni.
2023. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem írtad, hogy milyen célra kéne, csak feltételezni tudom, hogy a szokásos billentyűk + faderek + potik + padek + transzport gombok kellenek. Én 49 vagy 61 billentyűset vennék, se kisebbet, se nagyobbat. Ezt 80e alatt újonnan a hangszerplázán szétnézve jelenleg az M-Audio Oxygen 49/61 és a Nektar Impact LX49+ tudja, de ha 90-ig nyújtózkodsz, akkor az LX61+, Oxygen Pro 49, Keylab Essential 49 vagy Launchkey 49 is belefér. Használtan meg pláne.

Ezek mind korrekt gyártók belépő szintű termékei, és nagyon meg lennék lepve, ha bármelyiknek problémái lennének a népszerűbb DAW-okkal való kommunikációval. Még ha bizonyos kontroller-DAW kombók között ne is lenne gyári integráció, mások már biztosan megoldották, és találsz rá scriptet.

Én a Lauchkey 49-et venném amúgy. Az előző szériából van is jófogáson egy példány 45 ezerért, ami használtan teljesen korrekt ár.

2023. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom #2 említetted, hogy 49-nél kevesebb billentyűset nem vennél, mégis mi a véleményed a Novation Launchkey 37 MK3 specifikációjáról ?
2023. ápr. 7. 07:43
 4/4 anonim ***** válasza:

37 billentyűsnek teljesen jó. A faderek hiányoznak róla, de ha valamit fel kéne adnom, én is azt adnám fel először.

Sose volt Launchkey-m, de annó szemeztem vele, az Abletonnal scrollozható 8 oszlopos clip launcher elég menő, és mintha dobgép sequencinget is láttam volna vele.

Ha helyhiány miatt akarsz 37-est, akkor szerintem a legjobb választás, de ha az ára miatt, akkor egy használt 49-est se vetnék el. Az újhoz mondjuk kapsz egy Ableton Live Lite-ot, ami kezdőként jó ideig ki fog szolgálni.

2023. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!