Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen akusztikus, elektroakus...

Milyen akusztikus, elektroakusztikus 4 húros basszusgitárt ajánlanátok kb 120ezer forintig?

Figyelt kérdés
Soha nem fogtam még ilyet a kezemben, úgy hogy érdekelne a tapasztalatotok, rosszabb e vagy miben más az akusztikus basszusgitár, mint az elektromos?

2023. máj. 1. 01:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy akusztikus, inkább csak esztétikum. A fizika kegyetlen zsarnok, nagybőgő test alatt ványadt lesz a megszólalás, lehet ott bármilyen bass reflex megközelítés meg csoda húrláb meg előlap. Ha használatra kell, szerintem jobb az árát normál basszusgitárra költeni. Sokadik kuriózumnak már nyilván gondolkodás nélkül jó, vagy ha csak érdekességek érdekelnek, akkor persze, köztük a helye.
2023. máj. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előljáróban jegyzem meg, egyetértek az előttem szólóval.


Ha otthonra kell, mert az elektromos hangos, akkor nem jó, mert az akusztikus is az. Ha buliba kell, nem jó, mert teljesen más a hangképe, mint egy elektromosnak, valamint ezt is erősíteni kell, ami egy ilyen hangszer esetén a technikusok rémálma. Akusztik koncertekre is elektromos basszusgitárral szoktak/szoktam menni. Van azért egy hangszer ami ott van a szeren, de az közel sem ez a kategória-többek közt Lengyelfi Miklós is azon tolja. Godin A5/A4, ami jelenleg már sajnos, milliós kategória.


Elnézést, kicsit elkalandoztam :)


Visszakérdeznék: ha még soha nem próbáltad, miért nem keresel a közeledben egy hangszerboltot, ahol árulnak ilyesmit és mész el kipróbálni?


Ja, és a kérdésre a válasz, hogy istenőrizzen meg tőle, kivéve a fent írt A5 :)))

2023. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!