Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha vki megtanul szintetizátoro...

Ha vki megtanul szintetizátorozni, az majd könnyebben tanul gitározni is? Kb. Mennyi idő lesz így szükséges a gitározás megtanulásához?

Figyelt kérdés
Általános iskolai gyerkőc most a szintetizátort kezdi, de majd idővel a gitárt is jó lenne ha megtanulná és megszeretné.
2023. máj. 9. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
mi az a szintetizátor?
2023. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 Elektronikus hangszer:

[link]


A kérdésre: a zenei (elméleti) alapok miatt könnyebb lehet a második, harmadik, sokadik hangszer elsajátítása. A gyakorlás során szerzett rutin és kitartás is jól jöhet. De pusztán attől nyilván nem fog tudni automatikusan gitározni senki, hogy nagyon jó billentyűs. Ha viszont szereti az adott hangszert, nagyon jó lehet belőle.

Időt nem tudok mondani, mert egyrészt mindenki más tempóban halad, másrészt nincs olyan állapot, hogy "megtanultam egy hangszert, kész vagyok vele".

2023. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

értem. akkor lényegében a szintetizátorozás ez?


[link]

2023. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen különbözö hangszer a kettő, a zene elmélet kotta ismeret egy jó alap lehet, de egy billentyüsről át térni egy más technikát igénylő

hangszerre, gyakorlatilag a nulláról kell indulni .

2023. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Billentyűn sokkal magától értetődőbb a zeneelméleti része, érteni fogja az akkordokat, könnyebben fog neki menni a skálázás, és kottát olvasni ott is megtanul. Számomra gyerekként frusztráló volt, amikor már ilyen 4 darab b-s kottát kellett játszani, egyszerre több hangot, és már maga a lefogás is nehéz volt.

Haverom sok év zongorázás után megpróbált gitározni. Nem nagyon lett belőle később semmi, de simán kiszomolgatta fejben, hogy mit kéne lefogni.

Gitáron belül is van többféle. Klasszikus gitár: nejlon húr, széles nyak, ujjkkal pengetsz, könnyű elkezdeni. Akusztikus gitár egy vastagabb húrozással: fizikai edzést igényel, pláne, ha barré akkordokat is szeretne használni. Elektronyos gitár: vékony húrozás, keskeny nyak, alacsony húrállás, húrnyomás: könnyű használni, de technikásabban tudnod játszani (pengetés, hajlítások, több fekvésben játszanod, barré, alternatív hangolás), és a pickup miatt érzékenyebb a zajra, szóval el kell némítanod a nemkívánt hangokat, húrokat.

Ezt így amatőrként írom, sose játszottam zenekarokban.

2023. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én gitár után viszonylag könnyen hoztam fel magam közepes szintre zongorából. 1 hónap alatt megtanultam két közepesen nehéz számot eljátszani, és élvezhetően el is tudtam, tudom. Ez fordítva is igaz lehet, mert az ujjak és a csukló izmai megerősödtek az évek alatt és a ritmusérzék + némi zeneelmélet is átvihető + tényleg a zongorán könnyebben megérthető a zeneelmélet.
2023. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!