Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Furulyán tanulom a Himnuszt,...

Furulyán tanulom a Himnuszt, de egy részt nem értek.(?)

Figyelt kérdés

Ha van köztetek valaki aki ért a fúvósokhoz, elmagyarázná ez hogy van? Az introban és az outroban van benne, de belinkelem a Himnuszt és, hogy mikor van az a rész.

[link]

0:10 másodpercnél van. Köszi előre is ha valaki tudna segíteni. Fontos lenne.



2023. máj. 13. 13:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Mintha rezegtetve lenne vagy nem tudom.
2023. máj. 13. 13:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az előkékre gondolsz? azok előkék. jelen esetbe 2 hang a főhang előtt, úgy hogy a főhang ütésre jön.


c durban mondjuk


C E G A G F fg F


itt az fg az előke és az F jön ütésre. olyan mint egy trilla aminek csak 1 periódusa van. díszítés

2023. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképp kottából tanuld meg, ne hallás után.

Abban minden le van írva.

2023. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdésem van: miért? Ki kell állni egy fradimeccs előtt és el kell furulyázni a himnuszt? Mi lehet az az esemény, ahol a himnuszt furulyán játsszák? Millió autentikus darab van, amire a furulya szuper. De a himnusz... (el ne felejtsetek lepontozni, már alig várom)
2023. máj. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 pl el lehet jatszani egy iskolai rendezvényen.
2023. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 ne röhögtess már! Inkább a "Magyar Népmesék" főcímdalát. Abban is van bőven a trillázós figcsiből-ami ugye nem előke-bár kis szódával elmegy a #2es kommentje is, minek lovagolni a szavakon.
2023. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 nem pont előke, de érezhetően a hang előtt van, a hang meg ütésre jön, tehát előke, csak olyan mint egy trilla.
2023. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
aztán persze lehet hogy pont az előke jön az ütésre és én vagyok a hülye, csak ezt marha régen tanultam és mostanában ritkán találkozok vala. :)
2023. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Senki nem lesz lepontozva.:) Igen iskolai darabra kell majd. Köszönöm mindenkinek. :)
2023. máj. 14. 14:07
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Súlytalan előkék

2023. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!