Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a rendes neve a forgó...

Mi a rendes neve a forgó hengerrel megszólíttatható zanza hangszernek?

Figyelt kérdés

Létezik egy marékban is elférő fém hangszer. Ez a hangszer lényegében egy zanzához erősített forgatható henger. A hengeren apró pöckök vannak, és a hengert kurblival lehet forgatni kézzel. Ahogyan a henger forog, a rajta lévő ritmusra beállított pöckök játszanak a hengerhez rögzített zanzán. Ez egy igazán kicsi, egy kézben is elférő hangszer, ami csillámló fémes hangot ad ki kézben játszva, de van egy sima felület a hangszeren. Amikor a kurblit úgy tekerjük, hogy ez a sima felület rá van tapasztva valamilyen fára - mondjuk egy bútorra - akkor a csillámló fémes hang helyett rendesen zenél az egész bútor.

Tudom hogy létezik ez a dolog, mert már volt ilyen a kezemben, csak a nevét nem tudom, vagy azt hogy honnan tudnék ilyesmit beszerezni. Szükségem van egy ilyenre.



2023. máj. 19. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Zenedoboz, tekerő zenedoboz...
2023. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A "dobos zanza" már mindenféle permutációjával próbáltam angolul, és magyarul rábírni a guglit, de "zenedobozra" egyből bejött.


Egyébként ezt kerestem:

www.kokiskashop.hu/zenedoboz-imagine-P86040

2023. máj. 20. 09:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a John Lennon-féle Imagine?


"Amikor a kurblit úgy tekerjük, hogy ez a sima felület rá van tapasztva valamilyen fára - mondjuk egy bútorra - akkor a csillámló fémes hang helyett rendesen zenél az egész bútor."

Ezt olyan szívesen meghallgatnám... :)

2023. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom ezt a csatornát: youtube.com/@Beeano
2023. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!