Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg tudok tanulni otthon...

Meg tudok tanulni otthon zongorázni nagyjából?

Figyelt kérdés
Akusztikus gitáron játszok, de mindig szerettem volna zongorázni. Nem szeretnék profin megtanulni, csak, hogy a dalokat, amiket szeretek és ismertebbek a világon(nem Mozartra gondolok, hanem mondjuk egy popszámra),el tudjak játszani csak otthon hobbiból. Lehetséges így is, illetve ha igen milyen videókat vagy esetleg könyveket ajánlanátok? Itthon vannak olyan családtagjaim, akik a helyes kéztartásban pl.tudnának segíteni, mert régen zongoráztak, de órákat velem ülni nincs idejük.

2023. máj. 30. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvannak az akkordok, és a fogások, valamit nyomogathatsz, de én személy szerint a kottaolvasást szeretem. Egyébként az ember(legalábbis én) össze-vissza kalimpál, a kottában viszont ott van a ritmus, mit játsszak a bal, jobb kézzel, stb. Ha komolyabban gondolod, és nem csak pop dalokat akarsz játszani, iratkozz be a zenesuliba. (Mellesleg könnyebb lesz lejátszani utána a popdalokat.) Egy tanár meg mégis csak egy tanár.
2023. máj. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Itthon vannak olyan családtagjaim, akik a helyes kéztartásban pl.tudnának segíteni, mert régen zongoráztak"


Így igen.

De enélkül, csak könyvből nem lehet.

2023. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kéztartás az csak egy dolog. Mi pl órán erre nem is tértünk ki nagyon...egy kis zeneelmélettel kezdtük, az elején még nem is zongoráztunk, aztán jöttek a kis egyszerű művek. Később már én hoztam a kottákat, kaptam is sokat, pl Abba
2023. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én mondjuk tanárral tanultam, viszont a YouTube-on vannak videók, ami segítségével meg lehet tanulni zongorázni, és vannak olyan appok is, pl. a simply piano (ez egy idő után mondjuk fizetős), ami direkt arra lett kitalálva, hogy otthon meg lehessen tanulni zongorázni. Én is kipróbáltam ezt az alkalmazást, és szerintem nem is rossz. Nyilván ezekkel az intetnetes dolgokkal nem olyan, mint ha tanárral tanulnád, de egy alap szinten, de akár többet is simán meg lehet vele tanulni, főleg, ha van, aki néha tud segíteni. Még annyi, hogy ha rákeresel, biztos találsz olyat is, ahol mutatják az alapokat, pl kéztartás, hangok, melyik hang melyik a zongorán stb.
2023. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is internetről tanultam, soha nem láttam sajnos zongoratanárt, de különböző forrásokból, Youtube-ról, erre alkalmas appokból az általad kiválasztott számokat kitartással meg tudod tanulni. Nem árt, ha tudsz legalább angolul, úgy több tartalmat találsz a neten.
2023. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!