Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik verzió hangzik jobban...

Melyik verzió hangzik jobban és tisztábban?

Figyelt kérdés

Itt az első zeném. Ezt én mastereltem. [link]

Ezt pedig az online eMastered nevű oldal csinálta. [link] Melyik hangzik jobban, és miért?



2023. jún. 5. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem igaz, hogy nem hallod, hogy már az a fura waldorfszerű bassline az ének alatt oda se talál a hangnemhez, innentől hova fáradozol? Szólásügyileg sajna korrektebb az AI, de bokalefosós lenne egy valós master, már csak azért is, mert ott is azzal indítanának, hogy mit akartál ezzel? Hogy tudtad egyáltalán megszokni, hogy köszönőviszonyban nincs a témával?
2023. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért nem tudtam eldönteni, hogy melyik a jobb, mert egyenlőre nincs jó minőségű stúdió hangfalam. Akkor az AI mastert fogom használni.
2023. jún. 6. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a master csak pár utolsó simítás egy jó mixen, tényleg csak azért, hogy ne menjen el nagyon semerre semmilyen cuccon. De ezt már a mix is igyekszik elérni, master azért kell, mert akkor egy nagyon jó és hihetetlenül kiművelt fül, közte verhetetlenül remek ízlésvilággal, világklasszis effektláncon fog neked még hozzáadni valamit, amit ugye elvileg nem is lehet, csak ha tényleg valami félisten valaki. És hát ugye... Viszont eggyel rosszabb mix már nem fogja hozni ezt az outputot, csak ha a masterszobából visszakerül egy-két világos jótanáccsal, hogy merre menjen a mix. A sok sáv több hibalehetőséget hordoz magában. Csomó olyan hiba van, amit évekig cipel az ember, mert azt hiszi, hogy nehézkes megoldani, pedig sokszor ilyesmi lesz, hogy egy párperces gain riding egyetlen sávon a megoldás.
2023. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint ne kergess illúziókat, a mixet kell jól megoldd, és ahhoz kell a jobb lehallgatás. Nekem egy AKG 240 elég egy belépő hangkártyán, hogy elégedett legyek. Persze előtte éveken át mindent azon hallgattam :)
2023. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aztán elém gördül ez: https://www.youtube.com/watch?v=8_4Bkl0RYd8

:)

2023. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a hi hat és a fülem nem lesznek jó barátok...
2023. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!