Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol tudnék olcsón akusztikus...

Hol tudnék olcsón akusztikus gitárt venni?

Figyelt kérdés
Itthon, hobbiból szeretnék megtanulni gitározni, magamtól.

2023. jún. 17. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Cort AD810 nem vészes és az alá nem is nagyon érdemes adni.

A legtöbb hangszerboltban azért szokott lenni.

2023. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

én ezt a gitárt néztem, egész megfizethetőnek tűnik, főleg úgy, hogy van hozzá tok, pengető meg minden más:


[link]


vagy rossz ötlet úgy rendelni hangszert?

2023. jún. 17. 16:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Időnként az Aldi-ban is szokott lenni.Én ott vettem.Sárga színben.Kb.16-18 000 Ft-ért.Minden van hozzá:tok és pengető is.Illetve van benne egy füzet,melyhez egy Cd is tartozik.
2023. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 ott van a nevében hogy 1/2, ez a jelölés többnyire vonós/pengetős hangszereknél általában a méretre vonatkozik, tehát kisebb mint a felnőtt méret, ami általában 1-es vagy 4/4-es, vagy ahogy épp írják. (nagybőgő az talán kivétel, ott általában 3/4-es a felnőtt méret ha jól tudom, a 4/4 az extra nagy)


szóval lehet hogy pont ez a gitár nem lesz jó.

2023. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hangszert nem a linkelt áruházból veszünk. Az első válaszadó le is írta, hogy mit vegyél. Itt egy hazai üzlet, de nézz körül, hogy hol szeretnéd megvenni: [link]


Veszel még egy/két pengetőt és kész. Tok nem kell, úgysem mész vele sehová a kezdeti időkben.


Volt itt kérdés megbízható hangszerboltokról, keress rá, ha érdekel. Árukeresőn is kábé látható a megbízhatóság.

2023. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Használt apróhirdetések között is célszerű körülnézni a környéken.


(Jófogás, Vatera, Facebook Marketplace ...)

2023. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
@6: Használt hangszert ebben az árkategóriában nem veszünk. Ha érdekel, hogy miért, írj rám, szívesen elmagyarázom.
2023. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: 44 ezer körül? Sacc/kb ennyiért tudtam eladni egy amúgy tökéletes, tömör fedlapos Cort Earth 70-et, szóval ja, mesélj még...
2023. jún. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Mojjo, már ma van! Miért írsz olyasmit, ami csak úgy lóg a levegőben, semmire sem válasz, pláne nem hasznos információ. ha volna valami jó üzlet, megosztanád a kérdezővel? Ha igen, akkor tedd azt, csak ne nyavalyogj, hogy milyen sokat buktál a bolton-amit amúgy nem hiszek, mert nem vagy Te butagyerek.
2023. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mojjo ***** válasza:
53%

@9: A szövegértés elfogyott, kontextusba való elhelyezés képessége nem is volt?

Mindegy, akkor elmagyarázom.

A hatos hozzászóló a használt gitárok között való szétnézést ajánlotta, mire a hetes hozzászóló (vagy te, vagy egy azonos pipaszámú másik fórumtárs) megjegyezte, hogy ebben az árkategóriában nem veszünk hasznt hangszert. Az árkategóriát az ötös hozzászóló (szintén lehet, hogy te - milyen hasznos is, ha valaki még egy semleges fórumnevet sem vállal fel) ajánlása 44 ezer forintra lőtte be.

Én erre írtam a hetes hozzászólónak - emlékszel, aki azt írta, hogy ennyiért nem veszünk használt gitárt -, hogy én ennyiért adtam el egy jó állapotú tömör fedlapos gitárt.

És akkor most jön a kemény meló, a kontextusban való értelmezés. Azt fejeztem ki ezzel, hogy de, ebben az árkategóriában nagyon is előfordulnak baromi jó vételek a használtpiacon, úgyhogy igenis érdemes ott körülnézni.

Azaz az adott hozzászólásom:

- nem csak úgy lóg a levegőben

- konkrétan válasz egy előző itteni gondolatmenetre

- hasznos információ

- nem nyavajgás


Mellesleg - bár nem hiszem, hogy ez bárkit érdekel és bármennyire ontopic, de ha már valamiért felhoztad - nem buktam egy fillért sem az üzleten, ellenkezőleg: kb 4 ezer forinttal többért ment el, mint amennyiért cca 2 évtizede vettem a gitárt.


Remélem, tudtam segíeni, de ha meg maradtak nyitott kérdések benned, ki vele :)

2023. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!