Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Goáról, pszichedelikus zenéről...

Goáról, pszichedelikus zenéről, közösségről lennének kérdéseim pl. Ozorásokhoz?

Figyelt kérdés
Nemrég találkoztam csak ezzel a stílussal, érdeklődöm: Amikor táncoltok, ténylegesen átéltek valamilyen módosult tudatállapotot? Többnyire magatokénak érzitek a new ages gondolkodást Gaiaról, spiritualitásról, környezettudatosságról, s ha igen, miért? Megjelenik ez sok zenében, hallottam. Nekem tök szimpi ebben sokminden, csak azt nem értem, hogy a full természetes lányok, ruhaanyagok, vegánság mellé hogyhogy nem élőzene, hanem szintetikus párosul. Nem jön össze. A pszichedelikus kultúra részeként a fesztiválok díszletei, fényeffektek is hozzájárulnak, hogy tànc közben trip legyen? Mit éreztek ilyenkor? A goások egymással barátkoznak? Bulin kívül is találkoztok? Még annyi, hogy a goás lányok számomra sokszor hasonlítanak, nagyon kedves arcuk van, jó a kisugárzásuk. Ez miért van?Köszi

2023. jún. 28. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem minden “goás” ugyanolyan.


Nem minden goás vegán, nem minden goás drogozik, nem minden goás ugrál indiai ruhákban.



Aki érti és átéli ezt a műfajt, igen, áttud élni módosult tudatállapotot, bármiféle drog nélkül.


Egy nagy pszichedelikus fesztiválon általában nem csak “szintetikus” zene megy, hanem ugyanúgy élő zenekarok is fellépnek, nem is kevés(lásd Ozorát). Én szeretem az élő zenét is, de a mai elektronikus psy zene teljesen másképp hat a hallgatóra. A kitűnő minőségű hangos hangtechnika, és a tökéletesen megírt zene olyan szinten átvibrálja/masszírozza a testedet, ha a hallgató képes befogadni, amilyen szinten más zene nem tudja, és pont ezért szeretik ilyen sokan.


A díszlet természetesen nagyban hozzájárul a triphez. Amikor több ezer / tízezer ember együtt táncol és ünneplik az életet, majd körülnézünk és csak a mosolygós embereket látjuk a pszichedelikus környezetben, egy hatalmas plusz eufórikus hatást kelt.


Egy ilyen fesztiválon mindenki barátkozik mindenkivel, jó kapcsolatok alakulnak ki, a világ különböző pontjainak a szálai összeérnek.


És hogy miért jönnek be a goás lányok? Azért, amit írtál. Jó a kisugárzásuk :)

2023. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!