Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy klasszikus gitárról...

Ha egy klasszikus gitárról leveszem a húrokat és veszek egy akusztikus gitár húrt akkor akusztikus gitár lesz vagy is a hangzása?

Figyelt kérdés
Mert ha jól tudom az akusztikus gitár azért szól úgy ahogy mert a húrok fémek és nem nylon jól gondolom?🙂

2023. júl. 10. 20:23
 1/5 Mojjo ***** válasza:
100%

Akkor nem fémhúros akusztikus gitár hangzása lesz, hanem semmilyen, mert jó eséllyel tönkre is tetted a gitárodat ezzel a művelettel.

A klasszikus gitárt nem a fémhúrok nylon húroknál jóval nagyobb feszítőerejének elviselésére tervezték.

Plusz a fémhúros akusztikusok hangja nem csak a húrokban rejlik, de a klasszikus gitárokétól jelentősen eltérő merevítési rendszerben, ami szintén meghatározó eleme a hangképzésnek.

2023. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ (kezdő gitáros vagyok szóval nem értek hozzá azért is írtam ki a kérdést)
2023. júl. 10. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akusztikus gitárhoz való készlet, felhangolt állapotban kábé 60 kilóval húzza a fejet a híd felé, vagy fordítva, ahogy tetszik. Klasszikusnál ez a töredéke.
2023. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az komoly
2023. júl. 11. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Belépő szintű Yamaha klasszik vagy belépő szintű Cort western közt fogsz vacilálni pici pénzből imo.
2023. júl. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!