Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A chorus effektet jobb digitál...

A chorus effektet jobb digitális delay-el kitekerni, vagy hagyományos chorus gitár effektet használni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy basszugitáron elvileg jobban szól a delayből kitekert chorus effekt, de egy gitáron már más a helyzet. A kettő között hangzásban van különbség? Hallottam hogy a digitech digital delay pedálva chorusra kitekerve úgy hangzik mint egy boss ce-2, így az talán jobban is hangzik mint egy sima chorus gitáreffekt. Van aki ezt próbálta már? Vélemények?

2023. júl. 22. 15:37
 1/8 anonim válasza:
Szerintem ne trükközz ilyenekkel. Ha chorus effektet akarsz, például az általad említett boss ce-2 hangját elérni, akkor használj chorus pedált. Például tudom ajánlani a mooer ensemble king-et. Brutálisan kó hangja van az árához képest és nagyon közel áll a CE-2-höz.
2023. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A chorus is delay, a szabályzási tartomány szűkebb (ms nagyságrend), eredendően multitap, és fontos különbség, hogy tapenként eltérő fázisban kapja egyazon lfo jelét, ami simított zaj is lehet, effektive ténylegesen "természetes", álvéletlen elcsúszásokat létrehozva. Rendszerint pedálnyi delayekben ennyi minden nincs.
2023. júl. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Waff ***** válasza:
0%

A chorus nem delay. Bár mindkettő modulációs effekt, a kettő nem ugyanaz.

Sokkal célszeűbb hagyományos kórus effektet használni.

2023. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó, akkor egzaktul: a chorus is delay line alapú effekt. Technikailag rövid delay. Ha nem vágod, ne taníts minket, légy oly kedves! Zsebedben a keresőhúgy, ráállsz, ráébredsz.
2023. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Waff ***** válasza:
0%
Nem, a chorus nem rövid delay. Bizonyos beállítások mellett talán a reverbet mondanám rövid delay-nek, de a chorus-t semmiképp.
2023. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána, a reverb allpass filterekből áll vagy impulzusválaszt fft-zget a jelre! Próbáld már legalább azt tudni, hogy mi az, amit nem néztél még át!
2023. júl. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Waff ***** válasza:
0%
Hülyeségeket beszélsz. Senki sem beszélt itt a technikai/műszaki hátteréről az effekteknek, csak te (nem is értem miért, de az mind1 is). Az amit hallasz, azaz a "végtermék" a lényeg. Erre írtam hogy a delay a reverbbel van inkább egy kaptafán, nem a chorus effektel. De ezen nincs kedvem vitázni, szerintem nincs is értelme, úgyhogy szép napot!
2023. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De, én arról beszélek, hogy micsoda, ami a működése. Te hozod az ezotériát, aztán besérülsz, hogy "senki" nem beszél tényekben. Szia!
2023. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!