Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort AD810 gitárra lehet...

Cort AD810 gitárra lehet hevedert tenni, érdemes?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettem az akusztikus gitárom, és akkor nem nagyon vettem hozzá semmit tokon, állványon kívül + van pengetom. Viszont a hevederek nem is olyan drágák, múltkor szerintem egy 0-val elnéztem az árakat :'D

A gitár alján van egy kis fém, viszont a nyakon nincs ilyen, de gondolom lehet rá tenni hevedert... Csak a kérdés, hogy hova rakom a másik végét? Vagy ehhez olyan kéne akkor, amin nem 2 lyuk van?

Meg egyáltalán érdemes venni rá? Szeretném sokáig folytatni a gitározást, de csak hobbi szinten, nem tervezek állva koncerteket adni :D

És az árából mondjuk tudnék venni kapót is, ami lehet, hogy hasznosabb...

(Vagy vehetek ezt is, azt is, csak feleslegesen mégsem akarok költeni.)



2023. júl. 30. 00:44
A kérdező szavazást indított:
Lehet rá hevedert rakni, érdemes is
Lehet rá rakni, de felesleges a heveder
Nem lehet erre a típusú gitárra hevedert rakni
A kapó hasznosabb, ha nem vagy profi
Mind a ketto hasznos lehet
Egyik sem túl szükséges ilyen szinten
2 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
szinte biztos vagyok benne, hogy lehet rá rakni hevedert, de nem szeretnék a boltban annyira tanácsot kérni ebben már, ne ott nézzenek hülyének (hangszer vásárlásnál nagyon kedvesek voltak, segítettek, nem is akarták rámtukmálni a drágább gitárt, de gondolom ilyen egyebekre nem mondanák, hogy felesleges és ne költsek pénzt)
2023. júl. 30. 00:53
 2/8 Mojjo ***** válasza:

Nincs neked véletlenül egy Lumix G7-ed is? :D

Lehet rá venni, és ha szükséges van egy hevederre, érdemes, ha nem, akkor nem érdemes.

2023. júl. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a gitártesten csak egy hevederrögzítő gomb van, a nyaknál valamilyen zsinóros megoldással lehet rákötni a gitárpántot a hangszerre.

[link]

[link]

2023. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdésekre nem tisztességes válaszolni, mert vagy lealacsonyít, vagy értelmetlen.


Szerintem nem kell heveder erre a hangszerre. Ha mégis, akkor lehet vásárolni direkt erre a célra készült hevederakasztót.


[link]


Itt egy példa a hevederakasztó elhelyezésére, de van más út is, keresgess.

[link]


Előtte nem árt egy óvatos előfúrás, hogy el ne repedjen a hangszer.

2023. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elég értelmetlen kérdés volt, de akkor inkább nem költök ilyesmire, capot lehet veszek
2023. júl. 30. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha szükséges állva játszanod, akkor kell, egyébként maximum egyéni preferencia lehet, pl hogy jó lenne olykor kicsit járkálni, miközben gyakorolsz, csak hogy teljes legyen a flow. Párezerért el is tud zöldülgetni rég elfeledett szekrényzugokban, ha úgy van.
2023. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem buta kérdés. Capot, csiptetős hangolót érdemes venni. Hevedert is, valami szépet ami neked tetszik. Akusztikus gitárnál a hangszer alján kell ráhúzni, a heveder másik végén pedig adnak hozzá egy fűzőt ami jobb esetben bőr és azt kell a gitár nyakánál masnira kötni. Ha a fűzőt leveszed akkor elektromos gitárra is használhatod. Okos dolog ez szerintem. Gyűjtő lettem már annyi ilyenem van mert egyik ezért tetszik meg a másik meg azért mégsem használok csak egyet.
2023. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. válaszoló, nagyon köszönöm, ilyen válaszolóra vártam!
2023. aug. 1. 13:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!