Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ilyen formában lehet pénzt...

Ilyen formában lehet pénzt keresni zenével YouTube-on?

Figyelt kérdés
A YouTube-on akkor is szokott lenni reklám a videó előtt, ha az adott csatorna/videó nem engedélyezett pénzkeresésre. Az a pénz tehát magának a cégnek megy. Viszont mi a helyzet, ha én felhasználok egy zenét a videómban? A dal szerzője csak előlem venné el a pénzt, amit én keresnék? Vagy akkor is kap valamennyit, ha a videón csak a YouTube reklámoztat?

2023. aug. 22. 11:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha esetleg érthetetlen a kérdés, szóljtok nyugodtan.
2023. aug. 22. 11:04
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Ha a zene nem a te szerzeményed, a YouTube automatikusan letiltja. Ha véletlenül mégsem tenné, de a szerző vagy köréből kiszúrja, akkor jó kis pernek is elébe nézhetsz.
2023. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szerzői jogi követelést érvényesít rá a jogtulaj, és ha van a youtubeon képviselete, akkor hozzá fog menni annak a tartalomnak a bevétele.
2023. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Erről szól a kérdésem. Ha úgy van beállítva a szerzőnél, hogy felhasználás esetén hozzá megy a bevétel, akkor csak abban az esetben kap bármit, ha maga a videós is keresne a feltöltött tartalom után?
2023. aug. 22. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Nem kell hozzá, hogy a csatornád monetizált legyen. Többek közt ezért változtatták meg a YouTube felhasználói szabályzatát, hogy bármelyik videó mellett lehet reklám.

Ha a jogtulajdonos azt választja, hogy reklám jelenjen meg az általad felhasznált tartalma mellett és ő kapja a bevételt utána, akkor is meg fog jelenni a reklám a csatornádon, ha te nem tudsz bevételt szerezni belőle.

2023. szept. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Értem, köszi.:) Azért kérdeztem, mert egy haverom ki akarna adatni zenéket a distrokiddel és persze youtubera is kitenné. Nekem van egy 27 feliratkozós csatornám, amit szívesen odaadnék neki, viszont ennyi feliratkozó mellett (érthető módon) nem monetizált. Ettől függetlenül reklámok megjelennének a videókon, ezért ezen filóztunk, hogy vajon így kapna-e pénzt, vagy nem.
2023. szept. 2. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!