Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár tanuláshoz...

Basszusgitár tanuláshoz ajánlott youtube csatorna, weboldal?

Figyelt kérdés

Kaptam kölcsön 1-2 évre egy basszusgitárt és kombót (amíg a tulaj külföldön tanul), és ha már itt van, szeretnék egy kicsit megtanulni játszani rajta. Kizárólag saját magam örömére, semmi fellépés stb, csak itthon pötyögni esős napokon.

Kottaolvasás megy, alap zongora és trombita ismeretem van, a zene nem áll távol tőlem, de húros hangszerhez még nem volt közöm.

Nézegettem, hogy sok youtube videó van, el is vesztem.

Tudnátok ajánlani olyan csatornát vagy videókat, ahol szépen, az alapoktól felépítve megtanítanak basszusgitározni? Olyasmi is érdekel, hogy helyes kéztartás, pengetés, meg hát nyilván maga a dallam, skálák, hangnemek stb.

A cél kb annyi lenne, hogy valami egyszerűbb zene alá oda tudjak rakni egy könnyebb basszus alapot, ami csak egy picivel több annál, hogy megpendítem az akkord alját.

Köszi



2023. aug. 30. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, a BassBuzz egész jó. Zeneileg nem tudom hogy mennyit tudna segíteni, de tele van olyan videókkal amik technikai szempontból nagyon jók. Sok ilyen "jó ha tudod" féle dologról beszél
2023. aug. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem. Úgy látom, hogy még Lisztes László YT csatornáját ajánlották többen, lehetséges, hogy befizetek
2023. aug. 31. 06:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, online is vehetsz órákat. Javaslom a legnépesebb, hazai basszusgitáros fórum felkeresését. Akár ezt a kérdést is felteheted, nagyon segítőkész a társaság, megkapod a neked legjobban megfelelő válaszokat. [link]
2023. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!