Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az igaz, hogy a zenében egy...

Az igaz, hogy a zenében egy nagyon kis mennyiségű frekvencia levágás vagy emelés "csodákat" tehet vele ha jól használják?

Figyelt kérdés
Kész van az első zeném. Most a keverésnél tartok. De egyáltalán nem egyszerű. Megnéztem pár videót erről a youtube-on, és ott mindenhol azt láttam, hogy csak kis frekvenciákat emelnek vagy tolnak le equalizer-rel. Én viszont elég nagy területet vágtam le főleg a dobokról és a basszusról. Nem tudom, hogy ez mennyire baj. De én úgy éreztem, hogy erre szükség van. Aztán próbáltam profin mixelt zenékhez igazítani az enyémet. De sajnos azt vettem észre, hogy az én zeném meg sem közelíti azokat minőségileg. Azok sokkal tisztábban szólnak. Lehet az a gond, hogy sok eq-t használtam?

2023. szept. 8. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy rengeteg tényezős dolog, hatalmas háttértudás több szomszédos témakörben, rengeteg gyakorlat és igazán jó ízlésvilág az előfeltétele. A minőség az alapanyagon kezdődik. Versengő frekvenciákat és veszekedő fázisokat nem pár nap megtanulni hallani és kezelni. És ez még csak a kisiskolás szint, ahol így bebifláztad a szorzótáblát és megoldod a kis feladatokat jól, ha odafigyelsz és ráellenőrzöl. Ne aggódj, ha két év múlva se úgy megy, ahogy szeretnéd! Ez olyasmi, amit művelned kell. A leggyorsabb úgy tanulni, hogy ténylegesen ki is próbálod azonnal, amit tanultál. Ez mezei videókból szemezgetve sokáig elég lehet.

Egyszer csak elkezd könnyű lenni. Jó arányok, részletesség és magától értetődő módon egy kicsit mindenen túl jól szólás jellemzi majd a munkáidat, innentől már tényleg csak magaddal versengsz, már csak a lélegzetelállítót keresed. Közben persze kinősz pár lehallgató rendszert, ideértve a helyiséget is kőkeményen. Fillérekből nem jön össze sehogy az, hogy te megtanulj egy rendszert úgy használni, hogy ne legyen nehéz olyan skiccet összelökni, ami ne fordulna le egész jól bármilyen nem túl trash lehallgató láncra.

2023. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na, a konkrét kérdésre meg elfelejtettem válaszolni: a nagyon kis rámódosítások is az eleve iszonyat szépen összerakott dolgokon tudnak még egy apró, de számottevő javulást hozni, de ebben a fázisban a friss fül, az irgalmatlan komoly eszköztár és kezelője lesznek kulcsfontosságúak ahhoz, hogy tényleg az egyik legminőségibb hallgatód tudjon hozzáadni még a tökéleteshez is valamennyit, miután megértette a szándékaidat.
2023. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok függ attól, hogy milyen az alapanyag, azt, hogy mennyit emelsz, vágsz az a helyzettől fog fügni, az első keverésed nem fog olyan tisztán szólni, mert az EQ egy mocskos szemét cucc, és nagyon sok tapasztalat kell, hogy kitapasztald a dolgokat és a megfelelő döntéseket meghozd.
2023. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!