Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mikor lesz a Rádió 1 országos...

Mikor lesz a Rádió 1 országos kereskedelmi rádió?

Figyelt kérdés

A Petőfi Rádió ezentúl csak magyar zenét sugároz, így csak a Retro Rádió maradt az olyan országos Rádió amely külföldi slágert is játszik. (Abból is régebbit.)


Egy Magyar slágerzene csak alig 100 ezres nézettséget hoz, míg egy világsláger 5+ milliárdos is lehet.


[link]



2023. okt. 3. 15:23
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
94%
Akkor költözz külföldre, hogy HD-ben hallgathass zenéket! ;-)
jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

"Akkor költözz külföldre, hogy HD-ben hallgathass zenéket! ;-)"


Arra vágyok hogy ismét 2 országos kereskedelmi rádió legyen Magyarországon.


Valamint ne a Rádió 1 szóljon a Budapesti 89,5 MHz-n.

jan. 3. 15:23
 33/39 anonim válasza:
95%

"a tévében nem HD-ban adják a zenéket"

Teljesen lényegtelen. Kevered a szezont a fazonnal. Egy zene minőségéhez semmi köze nincs a képfelbontásnak.


"és az internetes rádiót lehetetlen behozni az autóban"

Az autóban meg azt hallgatod, ami ott fogható, ahol éppen vagy. Elautózol Sümegre, és lesz Rádió 1. Az autózás ilyen. Ha a Rádió 1 országos lenne, akkor is lenne az utakon sok olyan hely, ahol nem lenne vétel. Az FM technika egyik hátránya, hogy viszonylag kis távra tud csak eljutni. De léteznek már MP3-lejátszók (sőt, a telefonok is képesek már zenelejátszásra), letöltesz pár órányi zenét, és azt hallgatod, amikor autózol. Bár autózás közben inkább a vezetésre figyelj!


"nekem nincs SW és/vagy LW rádióm"

Akkor vegyél, B+.

(Zárójeles megjegyzés: AM-en simán jön pár külföldi, zenéket is sugárzó állomás a környékeden. Nappal is, de este meg főleg.)


"Magyarország az egyetlen ahol nem sugároznak országosan 2020-as világslágert"

Nem hiszem.


"Magyar zenét sugároz amelynek sikere nem is közelíti az Angol és Amerikai zenék hallgatóságát"

Az ugye megvan, hogy ez nagyrészt annak köszönhető, hogy angolul többen értenek a világban, mint magyarul? És az is megvan, hogy nem a nyelvtől lesz egy zene jó vagy rossz?


"a Petőfi Rádió 2023. 10. 01. óta kizárólag Magyar zenét sugároz amelynek sikere nem is közelíti az Angol és Amerikai zenék hallgatóságát, a Retro Rádió azonban továbbra is ad világslágert de nem 2020-asat hanem 1960-2010-eset"

Tipikus példa arra, amikor a kákán is csomót keresel. Annyi lehetősége van ma az embernek zenehallgatásra, amennyi még soha a világtörténelem során nem volt, de te csak azt keresed, hogy mibe tudnál belekötni.


"De továbbra sem tervezik hogy 2 országos kereskedelmi rádió legyen."

Ez van. Személy szerint nem is bánom, amikor Class FM, meg Neo FM volt, a kettő közül egyiket sem hallgattam, messze elmaradt a színvonaluk a Sláger és Danubius rádiókon. A Petőfi meg mióta zenecstorna, azóta minidg is rétegzenét sugározott.


Kettőnk között a legnagyobb különbség az, hogy én ha valamit akarok, akkor megszerzem, és nem a kifogásokat keresem.


"de akkor még a legtöbb tévéadó SD felbontású és 4:3 képarányú volt"

Teljesen összefüggéstelen baromságokat hordasz össze.


"Az országban nem mindenütt vannak külföldi rádióadók, pont ahol Rádió 1 nincs."

Ez így van. De ilyen az élet. El lehet költözni Budapestre, ha nem tetszik a vidéki falusi élet. Internet viszont az egész országban van.

jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
93%
Én meg arra vágyok, hogy az egész országban 2018-as szuahéli nyelvű countryt lehessen hallani héber zenészek előadásában. Mindjárt petíciót is indítok érte.
jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Én meg arra vágyok, hogy te eltűnj innen.
jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
92%
Felesleges bármit írni, tök kattant a tag. Képtelen a logikus gondolkodásra, csak a kattant rögeszméit hajszolja. Ha pedig valaki megoldást kínál neki, egyből valami összefüggéstelen marhaságot kezd sulykolni, mert azzal, ha a problémája megoldódna, már nem lenne mit hajszolnia.
jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Monorail válasza:
Kár volt bezárni a Lipótot.
jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Nem a Rádió 1-et kéne erőltetni. Ott szúrták el, hogy a Petőfit nem egy normális popzenei csatornává alakították, hanem (nagyrészt, úgy 80-90%-ban) alig hallgatott, másod- és harmadvonalas zenéket játszik. Egyébként nem lenne problémám a hazai rádióhálózattal. Kivételesen egy dolog, amit egy-két dolgot leszámítva korrekten megcsináltak.

Kossuth: itt "csak" az a probléma, hogy propagandaadó lett az egész. Régen kifejezetten szerettem a Kossuthot, a hírműsorok mellett voltak színvonalas beszélgetős műsorok, de újabban már ezek minősége is nagyon silány.

Petőfi: na, itt bénázták el nagyon. Lehetett volna belőle egy olyasmi csatorna, mint az osztrákoknál az Ö3, ami popzenét játszik, vegyesen hazait és nemzetközit, aktuálisat is, és régebbi slágereket is. Egy általános popzenei rádiónak szerintem ilyesminek kellene lennie. Ha ezt a receptet követték volna, most meg merem kockáztatni, hogy piacvezető lenne a Petőfi. Értem én, hogy támogatni akarják a hazai popzenét, de meg lehetne találni egy egészséges egyensúlyi állapotot.

Bartók: úgy gondolom, helyes hozzáállás, hogy legyen egy komolyzenei-kulturális csatorna.

Dankó: szintén helyes döntésnek tartom, hogy kapott egy csatornát a magyar kultúrának egy egyedi és jelentős szeglete.

Nemzetiségi adások: szintén jó döntés volt, hogy nemzetalkotó kisebbségeink is kaptak egy saját, kulturális-kőzéleti-zenei csatornát, és nem csak heti fél órával szúrták ki a szemüket. Bár szerintem ebbe a csatornába beleemelhették volna az egykori Régió Rádió műsorainak egy részét is, de ez már az én személyes véleményem.

Szóval... nem a Rádió 1-en kellene rugózni, meg két országos kereskedelmi rádióért sírni, itt a megoldás az lenne, hogy ha már van dedikált popzenei csatorna, akkor az ottani kínálatot hozzá lehetne igazítani a keresleti oldalhoz.

De persze ez csak filozofálás, hiszen ráhatásunk nincs ezen dolgokra.

jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

#24


"Ami pedig a zenékhez való hozzájutás lehetőségét illeti, vizsgáljuk csak meg kicsit a helyzetet! Ugyan Sümegprágán még nem jártam, így személyes tapasztalataim nincsenek a vételi lehetőségekről, szóval kénytelen leszek az elérhető adatokra, és egyéb személyes tapasztalatokra hagyatkozni."


Az Országos Magyar rádiókon kívül csak az Osztrák Ö3 és Antenne van FM-en.



"Ami a Rádió 1-et illeti, a keszthelyi 0,1 kW-os adó tényleg nem valószínű, hogy elér hozzátok. Tapasztalataim alapján 0,1 kW-tal kb. 10 km hidalható át, ami persze függ a terep- és beépítettségi viszonyoktól is. Egy próbát talán megér, menj ki az udvarra, vagy a lakásban egy délnyugat felé mutató ablak mellé, told ki maxra az antennát, és próbálkozz, hátha."


A Keszthelyi frekvencia kint sem jön be az Autórádión.



De sajnos a lakóhely eléggé behatárolja, hogy az ember milyen szolgáltatásokhoz juthat hozzá. Budapesten annyi rádióadó van, hogy azt sem tudja az ember, melyiket hallgassa. Egy félreeső kis faluban viszont jóval korlátozottabbak a lehetőségek. Amitől persze személyes véleményem, hogy nem lesz az a hely rosszabb, mert vannak olyan pozitívumai a falusi létnek, amit én személy szerint nem szívesen adnék fel, akkor sem, ha cserébe kevesebb rádiót hallgathatok. Persze, ez egyéni preferencia kérdése, de nekem a nyugodt, csendes környezet megéri ezt az áldozatot. De ez már más kérdéskör. :) (Egyébként vannak jóval elhagyatottabb helyek is rádiós szempontból Magyarországon: Kiskunhalastól délre a hivatalos térképek szerint egyik országos FM rádió sem fogható. Ami persze azért nem teljesen igaz, de a helyzet ott még sokkal rosszabb, mint nálad.)


Kiskunhalastól délre viszont lehet hogy vannak közeli nagyvárosok regionális rádiói.



"Visszatérve a rádiókhoz: lehet, hogy Rádió 1 nincs, de azért léteznek még más lehetőségek is, ha az ember zenét akar hallgatni. Ugyan a fő profilja a népzene és a magyar nóta, de azért megjegyezném, hogy a Dankó rádiónak az esti FM műsorsávban (21:00-tól) van egy világzenei műsora, igaz, jellemzően ez sem amerikai világslágereket játszik, de szoktak ott azért jó zenéket játszani, méghozzá újabbakat is."


A Rádió 1 más frekvenciákon nagyon gyengén jön be Sümegprágán.



"Ha pedig nem ragaszkodunk az FM sávhoz, akkor rengeteg egyéb lehetőség nyílik meg előttünk. Középhullámon a Dunántúlon szépen fogható a szlovén rádió a 648 kHz-en, bár nem egy zenecsatorna, de szoktak rajta lenni zenék, külföldiek, és újabbak is. (Mondanám az 558 kHz-es MMR-t is, de az jellemzően csak magyar zenét játszik, és ugyebár most pont a külföldiekre keresünk vételi lehetőséget.) Esténként pedig jópár külföldi csatorna befogható ott, tapasztalatból mondom, hogy vannak köztük nagyon jók is. :-) Ha pedig arra alkalmas készüléked van, még talán a hosszúhullámú (LW) rádiókra is érdemes egy pillantást tenni, ugyan nap közben csak a lengyen állami rádió jön be rajta (225 kHz) (bár amikor nem beszélgetős műsor van rajta, és nem templomi közvetítést tartanak, itt is szoktak vállalható zenék lenni), és esténként is jellemzően az észak-afrikai államok rádióit lehet venni, azokon is szoktak lenni jó műsorok. Rövidhullámon meg tényleg tök jó állomásokat is el lehet érni. A többségük inkább csak hírcsatorna, meglehetősen kevés műsoridővel, de sok zenés műsor is van, helyi, és nemzetközileg ismert zenékkel is. Azt meg már csak mellékesen jegyzem meg, hogy sok olyan nem angol nyelvű zene van, ami csak azért nem világsláger, mert nem angol nyelvterületen keletkezett. Szóval ha van rövidhullámú vételre alkalmas rádiód, főleg a késő délutáni, esti, és éjszakai órákban nyugodtan üzemeld be, és keresgélj, sok olyan dolgot hallhatsz ott, amiről a Rádió 1 szerkesztői még csak nem is tudnak. ;-)"


Az AM csak monó, és az 558 kHz MMR is ad kis mennyiségben külföldi zenét.


Régebben írtam, hogy nincs LW vagy SW Rádióm.



"De nem csak rádió létezik. ;-)"


Rádión kéne vételi lehetőség, a lakhelyemen.



"Tévében is lehet zenéket találni. Ez függ ugyan az előfizetéstől, de a legtöbb csomagban van valamilyen zenecsatorna. Mondjuk a Mindig TV ingyenes csomagban pont nincs, de tapasztalataim alapján az emberek kb. 95%-ának van valamilyen kábeltévés, IPTV, vagy előfizetéses földfelszíni (Mindig TV Prémium) előfizetése, amikben vannak zenecsatornák is."


De az ilyen csatornák többsége SD felbontásban sugároznak, és ehhez is kell a Full HD.



"Végül pedig: internet. Nem csak a Rádió 1 fogható interneten keresztül is, de annyi rádióállomás, hogy felsorolni is nehéz lenne. Még a jópár éve megszűnt Danubius Rádió is újra elérhető online, meg persze a hazai helyi rádióktól kezdve az amerikai countrí-rádiókig tényleg bármi."


Ezt hagymányos Rádión lehetetlen behozni.



"Tudom, nincs mindenkinek internet-előfizetése. Nincs mindenkinek tévéje. Nincs mindenkinek közép- vagy rövidhullámú rádiója. De azért legyünk őszinték: nagyon halmozottan hátrányos helyzetűnek, vagy pedig nagyon töketlennek kell lenni ahhoz, hogy valaki egyik lehetőséggel se tudjon élni."


Internetünk és Tévénk van.

ápr. 6. 15:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!