Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zene miért létfontosságú?

A zene miért létfontosságú?

Figyelt kérdés
komolyan mondom én nem tudnék zene nélkül élni, ha egész nap nem hallgatok zenét, utána érzem hogy kéne, és utána így feltöltődök vagy hogy mondjam. ti hogy vagytok ezzel?
2010. okt. 19. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Dettó. Nekem lételemem. Beindítja a fantáziámat és kiszakít a valóságból, ha éppen erre vágyom. Vagy ha az kell, akkor felpörgeti az agyamat és szükség esetén képessé tesz egész napos tanulásra vizsgaidőszakban. Segít kiélni mindenféle negatív érzelmet és kitakarítani őket magamból vagy ha jó kedvem van még jobban feldob. Nyilván minden alkalomnak/hangulatnak megvan a maga hangázásvilága, ami olyankor jól esik.
2010. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
úgy ahogy mondod, nekem is ígyvan
2010. okt. 19. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is! Egyszerűen nem tudok nélküle élni,olyan mint a levegő *-* Lehet hogy túlzásnak hangzik de tényleg! Én nem bírok ki egy napot zene nélkül.A zene egyszerűen minden! Ezzel kifejezhetek mindent! Akármilyen a hangulatom,zenét hallgatok,és ez feltölt vagy megnyugtat vagy épp beindulok tőle,ahogy az első is írta.:) Egyszerűen bele tudom élni magam,ha zenét hallgatok eltűnik a valóság és arra figyelek ami fontos számomra. Lehet hogy én már függő vagyok,de pl ha valami jó, vagy rossz történik velem akkor eszembe jut egy zene. Úgy értem,akármi történik velem,mindig beugrik egy zene amit szeretek és épp passzol az adott jelenethez.XD Tehát ha nem hallgatom,még akkor is hallom.xD
2010. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A zene mindig is végig kísérte az emberiséget a történelme során.

Már az állati sorból kiemelkedéssel egyidős a zajforrások felhasználása önkifejezésre, vallási rítus kíséretéhez, kedvtelés kielégítésére.

Fejlődött az ember, - fejlődtek az eszközök is, - és egyre inkább kifinomult az embernek az az érzéke, hogy melyek azok "a rendszerbe rendezett zajforrások", amelyek megnyugtatják, pihentetik, mulattatják "a személyre szabott zenei énjét".

Szokták időtöltésként is felhasználni a zenét, ugyanúgy, mint ahogy lelkierőt gyűjtenek belőle (pl.) sportolók - az edzések folyamán, pláne, ha egyedül edzenek.

A zene alkalmas arra, hogy megközelítőleg hiteles profilt alkothassunk egy emberről annak ismeretében, hogy milyen zenéket hallgat meg szívesen.

Mindenesetre azoknak elengedhetetlen a zene hallgatása nagyon, akiknek valamilyen okból nincs idejük, vagy nincs módjuk másokhoz szólni - az egyéb tevékenységük, pihenésük folyamán.

Ezért fontos a zene az emberek életében.

Időtöltés. Relaxál. Ösztönöz. Feledtet. -Attól függ, miért hallgatjuk.

2010. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!