Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kapható Azahriah lemez LP-n,...

Kapható Azahriah lemez LP-n, azaz "bakelit" lemezen?

Figyelt kérdés
Teljesen illene a hangulatához a jó öreg lemezjátszó.

2023. nov. 7. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Segítek: nem.

2023. nov. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem
2023. nov. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem megvan kazin. Kölcsönadjam?
2023. nov. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kazettán már nekem is megvan. xD
2023. nov. 7. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg pénzügyileg nem érné meg neki kiadni bakeliten is.
2023. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

#6 Azahriah közönségének jelentős része neten hallgat zenét, így kevesen vennék meg a bakelitet, vagyis nem érné meg legyártani.

Amúgy az érvelésed alapján Azahriah azon nyomban normális lesz, amint kiadják bakeliten. Ezt jó tudni.:D

2023. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Havi 700 000 + egyéni (!) hallgatója van csak Spotifyon. Most adott el 120.000 db Puskás aréna jegyet, amiből a legolcsóbb is 10.000 forint volt.


Valszeg azért akadna, aki megvenné a lemezét fizikai formában… De Magyarországon olyan kevés az átlag lemez eladás, hogy még a legnagyobb előadóknak is nagyon nehezen jön össze 2-4-8 ezer lemez eladást ami egyébként az arany, a platina és a dupla platina… Vagyis 2000 db eladott lemez már arany lemez. Illetve a Bakelit valamivel többet számít, abból 2000 sem kell az aranyhoz.


Azahriah nem csak bakeliten nem adja ki az albumokat, de semmilyen fizikai formában sem jelent meg még albuma.


Pedig amúgy nagyon nagyot villanthatna vele, mert simán elkelhetne belőle akár ilyen 60-80 ezer darab is, ami itthon valami elképesztő teljesítmény lenne… 40X platina azért jól hangzik, nem?


Valószínűleg az van a dolog mögött, azért nem adják ki fizikai formában, mert bár megvennék sokan, azok közül akik megvették, hajlamosak lennének onnantól offline platformon hallgatni az albumot, legalábbis otthon, de a streaming hiába hoz kevesebb pénzt, az a mai formátum és annak kell pörögnie a lehető legjobban, mert öngerjesztő folyamat… És hiába 1-3 forint között fizet csak a Spotify hallgatásonként (nem hallgatónként), az algoritmus miatt minden egyes hallgató számít, és minél többen vannak, még annál többen lesznek… YouTubeon dettó, pontosabban ott ég hatványozottan igaz. Egyébként egy aranylemezhez mint írtam 2000 fizikai eladás kell, de az kb. 2-10 millió streameléssel kiváltható, mert 1000 prémium hallgatás számít 1 lemez eladásának és 5000 ingyenes hallgatás (és nem hallgató!) szinten 1 lemez eladásnak. És egyébként így jött össze neki fizikai kiadás nélkül már elég sok platina, ha utána számolunk, csak a MAHASZ valamiért nem frissíti.

nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7 én is ilyesmire gondoltam, mert egyáltalán nem lenne lehetetlen analóg hanglemezen is szép számmal eladni.
nov. 10. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!