Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen koncerten van az...

Milyen koncerten van az átlagosnál durvább pogózás?

Figyelt kérdés
Bulinak jó a laza Tankcsapda is, de kíváncsi lennék milyen egy olyan koncert ahol a megszokottnál durvább pogó van. Vagy ez milyen műfajokra jellemzőbb? Meglátogatnék egy ilyen koncertet már persze ha tetszik maga a zene :D

nov. 11. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Sziget nyáron
nov. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaaa Dzsúdlón mi? 😃
nov. 12. 00:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen stílusú pogóra gondoltál?


Van a babazsúr pogó amit szerintem a kérdésben igyekeztél körülírni, ez valóban főleg pop-rock, punk-rock zenekarokra jellemző, inkább családias táncikálás vállhoz vetve, nagyon ritkán durvul el. Papa Roach, Limp Bizkit, a buli a lényeg, nem az, hogy mennyi dühöt eresztel ki.


A metal pogók egy fokkal keményebbek - itt már nagyobb erejű becsapódások vannak, van windmilling, wall of death, crowd killing. A régi zenekarok koncertjein már nem fogod megfigyelni, egy Megadeth vagy Metallica közönség nyilván réges-rég kiörgedett az ilyesmiből, de a kortárs metáleggyüttesek mint Gojira, Alestorm vagy Maneskin koncertjein természetesen ez a közepes intenzitás a jellemző.


Durvábbak közé tartoznak a metalcore és hardcore pogók, de igazából mivel ide már eleve a profi pogósok jutnak el vigyáznak egymásra az emberek. Ilyen hörimöri metál zenekarok koncertejein fordul elő, mint az I Prevail, Lamb of God, Slipknot.


Külön nevesítésre érdemes a repiajándék pogó ahol a pogózók mindenféle felfújható guminővel, zászlóval, fakarddal meg szponzoroktól ajándékba kapott molinókkal felfegyverkezve indulnak csatába. Ez inkább a babazsúr pogónak egy viccesebb változata, de azért vigyázni, hogy ne bökd ki a másiknak a szemét. Főleg fesztiválok, techno koncertek jellemzője.


Időjárástól függően bármilyen stílusú koncerten kialakulhat a disznó pogó, ami a sárban fetrengésről szól - egy fesztiválon ugye kitapossák az első napokban a füvet aztán ha leesik az eső a porra ott akkora sárdagasztás jön utána, hogy az gyakorlatilag egy iszapbirkózássá alakul a koncertélmény.


A bökős pogó a kocsmai punk meg nagyon gengszter-rap koncertek jellemzője, mikor valakinél előkerül egy kiskés és azt is megpróbálja bevetni a küzdelemben. Hogy szóváltások előzik-e meg az eseményt vagy már előre szándékolt volt arról utólag mindig megoszlanak a vélemények, de a közönség rovott múltja esetén ez a '90-es években gyakran előfordult. Ma már kevésbé jellemző, de pl. a Black Flag, Dead Kennedys és számos magyar zenekar koncertjén is előfordultak ilyen esetek, mikor elég erős volt a bűnözési hullám.


A security pogó akkor fordul elő, ha a biztonsági őrök is beszállnak, hogy kiszedjenek valakit vagy egyszerűen csak félreértik az esetet. Mókás szituációkat tud eredményezni, de azért ebből is lehetnek véres összecsapások ha ilyen Hells Angels típusú arcok biztosítanak egy zenekart.


Van a folk pogó, mikor pár hülye elhatározza, hogy ő márpedig bokázva fog bemenni a tömegbe, mint valami köcsög néptáncos. Nem feltétlen folk-fúziós koncertek sajátja, mivel a hülyeség határtalan bárhol előfordulhatnak az emberek akik magasba emelik a lábukat, rúgnak és az fáj.


A lakodalmas pogó az az állapot mikor a közönség annyira az asztal alá itta magát, hogy komoly agressziót mutatni már képtelenek, így elkezdenek olyan mozdulatokat kivitelezni amik még egy taccsrészeg ember számára működnek, mint a vonatozás.

nov. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak kis részben múlik a zenén. Durva pogó leginkább ott van, ahol sok a piás fiatal, mert az idősebbek értelem szerűen már nem tudnak, de talán nem is akarnak nagyon keményen tombolni. Például én voltam egy barátommal a tavalyi Nova Rock-on, ahol fellépett a Lorna Shore is. Ők azért elég kemény zenét játszanak, de miután 1 órával a kapunyitás után kezdtek, még senki nem ivott annyit, plusz vegyes volt a közönség, ezért a pogó is elég lightos volt. Aztán este jött a Slipknot, arra meg már beindult mindenki. Sőt, én már láttam pogót a Smells like teen spirit-re is, szóval inkább megfelelő feltételek kellenek ehhez, önmagában a kemény zene nem elég. Legalábbis szerintem.
nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ZorPrime ***** válasza:
100%
Oldschool hardcore-bulikon főleg, na meg a régi Slayer-koncerteken ;)
nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19%
Trap, OTL
márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!