Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan fogjak bele dallam írásba?

Hogyan fogjak bele dallam írásba?

Figyelt kérdés
nov. 29. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Kezdj el írni egy dallamot!
nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha így állsz hozzá, akkor szerintem sehogy. Nekem pl. ösztönösen jön: ha nem hallgatok közben zenét, akár a BKV-n utazva is képes vagyok fejben zenét szerezni, amelynek a nagy részét persze rövid időn belül el is felejtem. Ha valami mégis elég jó ahhoz, hogy megragadjon, azt egy csendes helyen rádúdolom a telefonomra, aztán otthon megpróbálom eljátszani. A másik lehetőség, hogy leülök a szintimhez és kötetlenül improvizálni kezdek, ebből pedig gyakran születnek jó zenei alapok. (Gitárral is hasonló a helyzet.)

Ha van tehetséged a zeneíráshoz, előbb-utóbb neked is jönni fognak az ötletek.

nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdheted az akkordokkal is. Játssz le folyamatosan egy akkordmenetet, és először egyszerű dalokat találj ki rá, mondjuk az alaphangokat. Utána csináld ugyanezt a tercükkel, kvintjükkel. Ha rendszeresen foglalkozol vele, előbb-utóbb az agyad rááll a dologra és összetettebb, kreatívabb dallamokra is képes leszel.
nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 te nagyon kis huncut vagy

#2 én is elszoktam sajos felejteni őket

#3 ezt kipróbálom

nov. 30. 14:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha játszol valamilyen hangszeren, azon improvizálva kialakulhat valami. Nálam szokott jönni így is (gitár), de néha random csak úgy eszembe jut egy dallam, sőt, előfordul az is, hogy megálmodom, és úgy ébredek, hogy egy dallam jár a fejemben.
nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!