Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tippek arra mivel tudnám...

Tippek arra mivel tudnám elérni azt, hogy a zeném masteringnél elég hangosan szóljon, de ne legyen közben clipping (torzítás)?

Figyelt kérdés

Minden egyes zenénél amit csinálok előjön ez a probléma. Itt a képen az látható, hogy az "Integrated Loudness" -11.3 és azt írja, hogy Clipping.

[link]

Ami furcsa, hogy megnéztem profin masterelt zenéket is és ott általában 8-9 decibel a LUFS. Ennek ellenére nem mutatott náluk torzítást. Az én zeném viszont clippel pedig egyértelműen érezhető, hogy halkabban szól és a LUFS is csak -11.3. Ez hogyan lehet?



dec. 6. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jó a mix, ezen a mastering már nem segít.
dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor mit kellene tennem a mixben, hogy a masternél ne legyen gond a hanggal?
dec. 6. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a trükk, hogy a kiadott zenéket kompresszálni szokták, vagyis a halkabb pillanatokat is hangosra veszik. Így az egész hangosabbnak tűnik, cserébe tönkreteszi a dinamikát. Választhatsz, melyik a fontosabb neked: hangosan vagy jól szóljon.
dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben akkor inkább jól szóljon. Szerintem az fontosabb.
dec. 6. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Hangosan és jól. Legyen jó hangos. Egy profi szakember soha nem használ kompresszort a masteren, hanem csak külön a hangszereken, csatornákon.
máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!