Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Chat GPT szerint a Kacsamesé...

A Chat GPT szerint a Kacsamesék főcímdalát a Szomorú vasárnapból nyúlták. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Ugyebár ma van a Kacsamesék adásmegszakításának 30. évfordulója. Rákérdeztem a chatgpt-n, hogy erről mit tud (kb. semmit), de amikor a zenére kérdeztem, akkor ezzel jött.


Én nem vagyok zenész, nekem ez meredeknek tűnik. Azt írja, a szomorú vasárnap g-mollban van, és az alap akkordok G-moll, D7, G-moll, D7, G-moll, D7, G-moll, Em, A7, D-moll, D7...


A kacsamesékre c-dúr, és valahogy máshogy írta fel:


e|-------------------------------------------------|

B|-------------------------------------------------|

G|-------------------------------------------------|

D|------------0---2---4---2---0---2---4---5---4---2|

A|---0---2-----------------------------------------|

E|-------------------------------------------------|


Ez ugyanaz lenne, csak c-Dúrban?


dec. 12. 14:47
 1/6 vmg ***** válasza:
100%

A Chat GPT nagyon sokszor hülyeségeket ír!

Most is!

dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Baromság!
dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A ChatGTP-nek nem az a dolga hogy tudjon dolgokat, így nem is tud, sem az hogy gondolkodjon, hanem hogy értelmezze a szöveget, ami néha sikerül is, illetve gyakran még következtetni is tud, főleg ha elmondod neki hogy mire kell következtetnie.
dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szomorú vasárnapot nem én sugalltam neki. Teljesen a semmiből jött, azért lepett meg, mert amúgy számomra is ordas baromságnak tűnt.


Antall halála vasárnapra esett, ez nyilván "szomorú esemény volt a magyar demokrácia történetében", az algoritmus meg akkor behaluzta a Szomorú vasárnapot! :)


Valahol viccesen működik.

dec. 13. 08:20
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ja, ha nem sugallasz neki semmit, akkor nyilván rossz következtetést von le. :)
dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkord menetek nem igazán "lophatók".
dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!