Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van aki érzi a különbséget a...

Van aki érzi a különbséget a 128 kbps és a 320 kbps között? (példa lent)

Figyelt kérdés

Adott egy zene.

Soul Power - Lil' Deeper

Ez az eredeti 128 kbps. [link]

Ez pedig az eredeti 320 kbps.

[link]

Én 4 különböző rendszeren hallgattam meg. Fülhallgató, TV, laptop és hangfal. Számomra az eredmény ugyan az lett mindenhol. A kettő között nem vettem észre semmilyen különbséget. Az én hallásommal lenne a gond?



dec. 26. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a hangrendszereddel. Egy 120 ezres erősítőn, 75 ezres hangfalakkal, 40 ezres DAC hogy összekösd a géppel, máris kijönne a különbség. Meg persze nem két mp3-at kell összehasonlítani, hanem a gyári CD-vel hasonlítsd össze minimum. Olcsó kategóriában nem jön ki, pont ezért se kopik ki az mp3, mert a jelentős többség észre sem veszi.
dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Más zenénél se érzed? Egy átlagos hangfalon is már kitűnik hogy teltebbek a mélyek, nem csak puffogást halassz.
dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a magas hangokon érzem, az mp3 szinte már cincogás.
dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért észrevehető, de hozzátéve hogy nem olyan rosszak a mai tömörítési algoritmusok és kicsit túl van lihegve ez a dolog.

De nyilván nem a MP3 ennek a csúcsa, AAC codec sokkal többre képes manapság és ott simán elvérzik a többség vakteszten.

Mióta már a zene is teljesen digitális formában kerül forgalomba nincs már az a nagy különbség.

Akkor volt inkább amikor analóg zene került át digitális formában, ott azért elég sokat veszíthetett a minőségéből.

dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Már több zenét is kipróbáltam és nem éreztem azoknál sem különbséget. Talán lehet hogy tényleg a hanghordozók a rossz minőségűek amiken teszteltem őket.
dec. 26. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen. Még egy mezei integrált hangkártyán is ég és föld a különbség. A 128 kbps pedig bármilyen hangrendszeren élvezhetetlen.
dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Spektroszkóppal / spektrum analizátorral nézd meg a spektrogram-okat, látni fogod, hogy az mp3 algoritmusok elsősorban a magas hangok levágási fokában térnek el egymástól.


[link]

[link]


Ha odafigyelsz a magasakra, észre lehet venni, legalábbis ha van a zenében eléggé magas hang, pl cintányér.

A cin, 128-ban szakadozott, míg 320-ban már viszonylag tisztán zeng.

dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még annyit a spektrogram-okról, hogy egyébként hangokkal rajzolni is lehet, tipikus példa a világhírű elektronikus zenésznek, Aphex Twin-nek néhány hangeffektje:


[link]

dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hallásoddal lehet a probléma. 15-20 éve, amikor a masszívan lebutított MP3-hoz voltam szokva, még nekem is elég volt a 128 kbps. Azóta jóval kevésbé kell spórolni a tárterülettel és sávszélességgel, hozzászoktam a csekélyebb tömörítéshez, most már a 192-t is kissé csörömpölősnek hallom.
dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezekkel a viszonyításokkal többféle gond is van.

Azonos forrás kell, ha már a studióban nem sikerül normális masterelni akkor ott veszett ügy(és esetek nagy részében ez történik), akkor ott lehet nálad a nyers wav is, az sem javít a helyzeten.

Utána ebből készül valamilyen tömörített formátum, ahol a nem hallható részéket kiszedik belőle, ebből lesz a flac. Visszaállítható az eredeti forma.

Ezután készülhet belőle MP3 320kps vagy 256 kps AAC(kb. egyenrangúak), ahol kikerül belőle az a rész, ami nem hallható vagy nem lényeges.

De manapság már ezek a codec-ek is piszok sokat fejlődtek, szóval már csak tényleg azt szűrik, ami lényegtelen. Egy Spotify is piszok jól szól egy jó rendszeren.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ez túl van kicsit lihegve, ha éppen rossz a zene hangminősége az már a kezdetkor eldől és sajnos ez a gyakori...

febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!