Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » NIRVANA RAJONGÓK!!! Van...

NIRVANA RAJONGÓK!!! Van kedvetek beszélgetni/témákat kifejteni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy megvitathatnánk néhány dolgot az együttessel, illetve Kurt Cobainnel kapcsolatban.


- Mióta vagytok rajongók/hogyan találtatok rá az együttesre?

- Melyik a kedvenc számotok tőlük?

- Volt szerencsétek esetleg eljutni Aberdeenbe Kurt emlékhelyéhez vagy terveztek elmenni?

- Mit gondoltok a Montage Of Heck c. filmről?

- Mi a véleményetek arról, hogy sokak szerint a halála nem is öngyilkosság volt, hanem Courtney keze van a dologban?

- Mit gondoltok a lányáról, Francesről? Ha Courtney tényleg drogozott a terhesség alatt is, hogyhogy teljesen egészséges?



jan. 5. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- Mióta vagytok rajongók/hogyan találtatok rá az együttesre?

5-6 éve szeretem a zenéjüket. Igazából annyi volt, hogy spotifyon szembejött a Nevermind lemez, amiről akkoriban már hallottam dolgokat, ezért végighallgattam. Baromira tetszett, így idővel felfedeztem a többit is.


- Melyik a kedvenc számotok tőlük?

Nekem a Rape Me lett a kedvenc.


- Volt szerencsétek esetleg eljutni Aberdeenbe Kurt emlékhelyéhez vagy terveztek elmenni?

- Talán majd egyszer a jövőben.


- Mit gondoltok a Montage Of Heck c. filmről?

- Nagyon tetszett, bár rendkívül depis állapotba hozott. A megtekintés után éreztem igazán, hogy mennyire sajnálom Kurtöt.


- Mi a véleményetek arról, hogy sokak szerint a halála nem is öngyilkosság volt, hanem Courtney keze van a dologban?

- Én nem zárnám ki ennek a lehetőségét.


- Mit gondoltok a lányáról, Francesről? Ha Courtney tényleg drogozott a terhesség alatt is, hogyhogy teljesen egészséges?

- Ezek a dolgok nem ennyire egyértelműek. Elvileg Keith Richards sem élhetne már az életmódja miatt, ennek ellenére vígan gitározgat.

jan. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én kb. 3-4 éve vagyok rajongó. A YouTube valahogy feldobta a Where Did You Sleep Last Night c. feldolgozásukat. 1-2 ismerősömről tudtam, hogy ők szeretik, hallgatják a Nirvanát, úgyhogy úgy voltam vele, hogy mi baj lehet, ha én is belehallgatok. Első hallgatásra kicsit furcsa volt. Tudni kell rólam, hogy előtte én nagy Queen rajongó voltam, ami ugye azért jóval "finomabb" stílus, mint a Nirvana. De aztán utána a napokban egyre több számot hallgattam tőlük, és egyre jobban megszerettem.


Nekem a kedvenc számom a Come As You Are.


Aberdeenbe még sajnos nekem sem volt szerencsém eljutni. Bár az is nagyban akadályoz, hogy félek átrepülni az óceánt.


A Montage Of Heck engem is teljesen lenyűgözött. Minden évben legalább 2x biztosan megnézem. Sosem lehet megunni. Csak utána tényleg olyan depressziós hangulatba lehet kerülni. Akik egyébként csak egy "drogos, önpusztító hülyegyerekként" tekintenek Kurtre, azoknak nagyon ajánlanám ezt a filmet, mert a megnézése után már biztos máshogy vélekednének róla. Na meg a kézzel írt naplója + A mennyeknél súlyosabb c. könyv is iszonyatosan jó.


Én bevallom őszintén, nagyon sokáig Courtney-t okoltam a haláláért. Nem akartam elhinni, hogy valóban öngyilkos lett. Pedig ha az ember egy kicsit jobban belegondol, sajnos nagyon sokminden erre utal. (naplója + több megnyilvánulása is) Aztán ugye labilis idegrendszerrel rendelkezett + "öngyilkos génekkel", mert ugye a családjából több ember is öngyilkos lett. De persze ott vannak a különböző összeesküvés elméletek, amik zömében egyébként teljesen hihetőek. De én kezdek beletörődni, hogy sajnos szerintem öngyilkos lett. Bár van több furcsaság is, amit nem tudok elengedni. Az egyik pl. az, hogy volt egy El Duce nevű fickó, aki egy interjúban azt állította, hogy Courtney le akarta fizetni őt, hogy ölje meg Kurtöt. Az interjú után pár nappal a pasi rejtélyes módon meghalt egy vonat balesetben. A másik pedig Kristen Pfaff esete. Ugye ő Courtney együttesének, a Hole-nak volt az egyik tagja. Kurt halála után pár hónappal halt meg. Több ember elmondása szerint azért, mert túl sokat kérdezősködött Kurt haláláról. De az ő halála is hivatalosan öngyilkosságnak van beállítva. De akkor még felhozhatnánk azt is, hogy miért is ki által történtek tranzakciók Kurt hitelkártyájáról a halála után? Illetve Kurt állítólag válni akart, és a végrendeletéből eltávolíttatta Courtney-t. Szóval sok a furcsaság a mai napig számomra is, dehát nem tudunk mit csinálni. Szerintem sosem fog kiderülni a teljes igazság.

jan. 6. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!