Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nőként elkezdeni rappelni?

Nőként elkezdeni rappelni?

Figyelt kérdés

Mostanában gondolkodtam hogy mi lenne ha elkezdenék rappelni.

Gyakorolni,szövegeket írni stb és ha úgy van megosztani ezt a neten.

Nem tudom nőként lehetek e ebben nagyon sikeres hogy esetleg koncerteked adjak vagy lenne aki támogatna és nézetségem is lenne.

Nem tudom hogy megvan e hozzá a hangom bár kétlem,zenében mondhatni jártas vagyok bár az inkább rock, és hangszeren is játszom.

Hogy hogyan lehetne ebben fejlődni nem igazán tudom.

Ismeretségem egyáltalán nincs aki ilyet csinálna hogy esetleg talán írni együtt 1-2 számot és pár featet csinálni.

Egyenlőre pár beatet néztem és próbáltam egyenlőre fejben szövegeket írni.

Aki tud tanácsokat adni ezzel kapcsolatban hogy hogyan induljak el azt megköszönném.



jan. 15. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
férfiként is gáz
jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Reppelni majdnem mindenki tud. Emiatt erre a műfajra halmozottan érvényes, hogy akkor tudsz befutni, ha ismered a megfelelő embereket - illetve nőként esetleg akkor, ha szétteszed a lábad a megfelelő embereknek.
jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nyilván rappelni mindenki tud.

De szívesen csinálnék ebbe a műfajban zenét.

Most elégge érdekel a hip hop és azért eléggé sokszínű.

Most nem éppen mondtam azt hogy akkor tudok befutni ha ismerem a megfelelő embereket de a kapcsolatok nagyon fontosak és könnyebb lenne elindulni.

jan. 16. 09:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd, készíts ilyen számokat. Vannak női rapperek, akik jól csapatják.

pl. AZEALIA BANKS elég csóró volt, amikor megcsinálták a 212 című számát, akkor két pulcsija volt összesen, az a szebbik, ami klipben rajta van. Aztán ezzel be is futott. Persze ez mázli is, meg tehetség is...

jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kicsit ug vonalon mennék nem ezek a poposabb számok inkább old schoolra hajazó,csak ahoz ki kellene alakítanom a saját hangzásom.

Nem tudom az országban mennyire kamatoztathatnám a dolgot de van pár ötletem eddig.

jan. 16. 19:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2 opciót javasolnék:

- Ha van számítógéped, akkor szerezz be egy DAW szoftvert, ma már így megy a legkönnyebben. Nézel tutorial videókat, kitapasztalod a progit, aztán elkezdesz alapokat csinálni, szöveget írni, végül egész dalokat összerakni. Ilyen programokkal már simán lehet otthonról stúdió minőségű dalokat készíteni, úgyhogy neked is simán sikerülhet. Előnye, hogy minden 100%-ig a te kezedben van, hátránya viszont, hogy minimum egy hangkártya kelleni fog, illetve több időbe telik a tanulási folyamat.

- Keresel egy producert, aki segít a zenei ötleteidet kidolgozni. Nem kell feltétlen profi, ma már amatőr szinten is vannak nagyon jók, ráadásul így segítenétek egymás pályafutását. Ennek az előnye a munkamegosztás, illetve anyagi megtakarítás is, mert se progira, se bemeneti eszközre nem kell költened, hátránya viszont, hogy az nézeteltérések adódhatnak, befutás esetén anyagi viták is lehetnek.

jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 6-os.

Az első opció már egy ideje tervben van,tudnék is venni 1-2 dolgot egy studiohoz ami kell bár ahoz még hely is kellene de meg tudnám oldani,aztán az egyik zenetanárom hangmérnök is aztán tőle tudnék kérni 1-2 tanácsot ilyen téren.

Producert egyenlőre nem keresnék,még nem igazán vonnék bele senkit csak akkor ha már vannak minőségi dalaim és rengeteg felvett anyag.

Egyenlőre olyan ember kellene aki szintén ilyen zenéket készít és együtt tudnánk működni.

jan. 17. 09:39
 8/15 anonim ***** válasza:
"Nem tudom hogy megvan e hozzá a hangom bár kétlem,zenében mondhatni jártas vagyok bár az inkább rock, és hangszeren is játszom" - A Nu-metal műfajt ismered? Limp Bizkit? Alapvetően metál, de sok hiphop/rap elemet tartalmaz, úgyhogy lehet valami ilyesmi irányba kéne elmozdulnod, ha a zenei jártasságodat és a hangszeres tudásodat is ki akarod aknázni.
jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Persze hogy ismerem a nu metalt,bár inkább black és death metalt hallgatok.

Nem rossz ötlet amúgy bár hogyha ilyesmi irányba mennék nem tudom mennyire lennének vevőek rá.

Nem igazán hallgatok magyar zenéket

de mostanában eléggé mainstream lett Pogány Induló pl és az ő hangzása azért eléggé ug,na pl az ő flowjai eléggé bejönnek pedig sose fogtak meg igazán az ilyenek.

Hasonló hangzást eltudnék képzelni amúgy.Keresgettem még előadókat akik esetleg hasonló hangzásban mozognak de vagy én nem találtam vagy túl egyedi a hangzása a srácnak.

De ez csak egy példa volt hogy nagyjábol milyen hangzást tudnék elképzelni,ytn is vannak hasonló beatek.

jan. 17. 13:47
 10/15 anonim ***** válasza:

Kicsit szomorú hogy néhányan azt hiszik, mindenki tud rappelni..

Magyarországon azt hiszik hogy baggy ruhás grafitizós baseball sapkás feketék csinálnak rappet boom bap alapokra.

Az igazság néha fáj, de tudjátok ha pl kanye west munkáit meghallgatjátok pl a Runaway című számot, megérthetitek hogy miért szereti és támogatja ezt a műfajt sok rock, jazz, vagy country zenész. Mert megváltozott minden.

Az emberek fejében az van hogy tolják a rizsát (a már általam előbb említett stílusú emberek) és ennyi a rap.

Rockon nőttem fel és mégis beleszerettem a műfajba mert rajottem hogy jó irányba újul az egész. Persze ha nem akarjátok ne ássátok bele magatokat, de akkor ne is mondjátok ilyen alaptalan állításokat.

Köszönöm.

febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!