Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik még valamilyen online...

Létezik még valamilyen online zenevásárlós felület ami Magyarországon is elérhető?

Figyelt kérdés

Régebben a Google Play Musicon vettem zenéket, és nagyon jó volt, mert nem kellett feltétlenül előfizetni a streaming szolgáltatásra, hanem megveheted véglegesen mp3-ban ami tetszik és letölthetted, hallgathattad net nélkül is, stb.


Tudom, hogy a legtöbb zenei streaming szolgáltató ezt mind tudja, de nekem az a fontos hogy az adott együttest/előadót támogassam, a streaming szolgáltatókon meg igazából csak a nagy előadók járnak jól, a kis előadókat gyakran ki sem fizetik.


Amikor megszűnt a Google Play Music, akkor át tehettem a megvásárolt zenéket a YouTube Music alkalmazásába, de ott már csak streamelni lehet, vásárolni nem.


Az Amazon Music felülete tökéletes lenne számomra, külföldön ott sem muszáj előfizetni, hanem meg lehet venni MP3-ban a számokat, de Magyarországon ezt írja:

“Your MP3 order could not be confirmed since your Amazon Music account is not in one of the countries where MP3 is sold by Amazon. Please contact customer service through contact us so we can assist you.“


A VPN gondolom lehetne megoldás, de én azt akarom, hogy a magyar eladási statisztikákban legyen benne… Egyszer régen egy kisebb , underground együttes zenéjét megvettem GPM-on, majd a tesóimnak is tetszett, Ők is megvették. Haverjaimnak is mutattam, 2 megvette. Generáltunk kevesebb mint 10db, de néhány eladást az együttesnek, ez akkoriban pl. elég volt ahhoz, hogy felkerüljön a MAHASZ heti top40-és slágerlistájára… Lehet az együttes tagjai nem tudták, hogy Magyarországon ez alig pár darab eladást jelent, de megőrültek neki és kitették az egyik socialmedia felületükre, hogy Magyarországon benne vannak a top 40-ben.

Félévvel később a turnéjuk érintette Budapestet és 3500 forintos helyszínen vevős jegyekkel teltház volt a Dürer kertben, nem hiszem hogy ez akár akkoriban megérős lett volna nekik, mert amcsi banda és nem volt sok turné állomás a közvetlen közelben.

Azóta meg már kiadtak egy a Spotyn 600 millió hallgatottsággal rendelkező “világslágert”, de amikor itt voltak még 100.000 követőjük sem volt.


Szóval én szeretem eredetiben megvenni azokat a zenéket amik tetszenek és azt képzelni, hogy így egy icipici porszem én is vagyok a gépezetben.


Jó megoldás erre, hogy CD-n megveszem, csak manapság egyre ritkább, hogy kijön valami fizikai formában…


Tehát lehet még valahol onilne zenét vásárolni az Amazonon kívül, vagyis olyan helyen ami Magyarországról is működik?



jan. 16. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Pedig a legjobb megoldás még ma is a CD. Én a mai napig is azonnal megvásárlom a Media Marktban (vagy akár valamelyik lemezboltban), ha valamelyik kedvencem (Björk, Alphaville, Depeche Mode, stb.) új albummal jelentkezik.
jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
dalok.hu
jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bandcamp
jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nativedsd(pont)com

www.e-onkyo(pont)com/music/

jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!