Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a punk zene igénytelen, és igénytelen emberek hallgatják?

Figyelt kérdés
Nem tudom, velem van-e a baj, de 21 éves vagyok, és nagyrészt még mindig olyan zenéket hallgatok (pl: Ramones, Junkies, Green Day ), amiket a többség szerint már rég ki kellett volna nőni, mert ilyet 14-16 éves lázadó korszakában hallgat az ember. Másrészről viszont nem egy diplomás, többdiplomás 30-40 évest ismerek, aki szintén hasonló zenekarokat hallgat. Szóval nem tudom eldönteni, mi az igazság
2009. jan. 3. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Hát most írok egy vicceset :)

Megnézetem a Marie Antoinette című filmet Kirsten Dunst főszereplésével és egyszerűen imádom a filmzenét.

Rákerestem a soundtrack-re a nete és dobtam egy hátast...punkzene... pedig eddig azt hittem nem szeretem :)

2009. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

azért mondják mert a hip hopot kis suttyók hallgatják, a komoly zenét a stréber sznobok, a rockot lecsúszott kannás bort vedelők, a reggaet drogosok, a technot kis melegek, és egy csomó ilyet tudnék még mondani.

mindent így általánosítanak az emberek mert kínjukba már nem tudnak mit csinálni..

2009. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert a punkzeneről mindenki kulsosegekre asszocial.. és mert nem ismerik.

(én 18-25 évesen hallgattam, sokat még kazettán :)))

2009. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Sokan sorolják pl. a Junkies-t és a Green Day-t a punk stílushoz, és kétségtelen, hogy van is némi punkos beütése, de a klasszikus punk nem ez, hanem a CPg, a Konflikt, a GBH stb.

A punkról, mint stílusról (legyen az zene, öltözködés, bármi) az emberek többsége szinte azonnal a tarajfejűekre asszociál, holott a kettő nem feltétlen velejárója egymásnak. Egyetértek az előttem szólóval: akik az általad megfogalmazott nézeteket vallják, hogy a punk zene és annak hallgatói egyaránt igénytelenek, többnyire tudatlanságból, sem mint rosszindulatból teszik ezt. A Te felfogásod abszolút rendben van, ez lenne a normális hozzáállás a dolgokhoz, hogy azt hallgatod, ami tetszik, nem azt, amit elvárnak tőled. :)

2009. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg a tarajosok többsége nem is punk..
2010. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én nem a külsőségeket nézem, mikor azt mondom, hogy a punk zene igénytelen, hanem a zenét. azért igénytelen a punk zene, mert 2-3 akkordos a számok többsége és ugyanaz a két lábdob-egy pergő-folyamatos cin megy az összes szám alatt. ez tapasztalat, játszottam punk zenét és játszani is fogok mert néha azért ez is kell.
2010. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

A válasz megírásának időpontja: 2009-01-04 00:07


jóhülye vagy, én szerintem mindenki azt hallgat amit akar, és nem lehet az alapján valakit megítélni, hogy milyen zenét hallgat.


pl.: komolyzenét nem a stréber sznobok hallgatnak, ugyanis valószínűleg akkor bach is meg beethoven is stréber sznob volt ugye? nemhinném


techno-t kis melegek, hát én is technot hallgatok nem vagyok se meleg sem kicsi


hiphop suttyó: na erről ne is beszéljünk


azért néha olvasd vissza miket írsz te le

2010. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az én szüleim is ugyanebben a tudatlan baromságban szenvednek:

a punk igénytelen a punk sz a r stb bla bla bla


ez a 60-70-80 as években jött napvilágra

mármint az hogy a punk sz a r

a komcsi rendszer nemtűrte a rendszerellenességet és a lázadst ezért aki

hosszuhaju(rocker)kopasz(skinhead)tarajos(punk) az már állást sem talált magának mert az állam nemengedte

egyébként a punk az nemfeltétlen igénytelen

nézz meg 1 régi Brit punkeggyüttest

igénytelenségnek nyomátnemlátod

2010. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért tartják így, mert sajna a legtöbb mai embernek a punk az ilyen pózer sz a rságoknál kezdődik, pl. Green Day. Az ilyenek figyelmébe ajánlanék egy-két tényleges punkbandát: Exploited, GBH, Discharge. A Green Day és a társai meg mehetnek a p1csába.


Bár mondjuk szerintem a klasszikusok között is vannak gyengusz előadók, pl.: Misfits, Black Flag szerintem ezek nagyon bénák. Elismerem klasszikus mivoltukat és hogy sok ember szereti őket, de nekem nem jönnek be (mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Black Flag-et régebben szerettem, de a Misfitset soha nem szerettem). Na, most ezért a véleményemért le fognak pontozni, már előre tudom.

2017. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!