Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha írtam egy számot, azt...

Dinnye2 kérdése:

Ha írtam egy számot, azt hogyan tudnám megzenésíteni?

Figyelt kérdés
Nincsenek annyira olyan barátaim, akik nagyon foglalkoznának a zenével, tudtok valamit ilyen esetekre ajánlani?

jan. 26. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen tiszta, hogy mire gondolsz. Megzenésíteni verseket szoktak, amiknek még nincs zenéjük, ezért nevezik megzenésítésnek. Ha erre gondolsz, akkor egyszerűen kitalálsz rá egy dallamot. Ha hangszerelésre gondolsz, tehát a dallamra és a szövegre akarsz írni egy hangszeres/zenekari kíséretet, ahhoz már elengedhetetlen némi zeneelméleti háttér. Ha mindennel megvagy, csak szeretnéd hallgathatóvá tenni, de nem tudsz hangszeren játszani, arra vannak különféle programok. A GuitarPro pl. zeneírásra is tökéletesen alkalmas, de fizetős (legalábbis ha legálisan akarod használni), és kottát vagy tabot olvasni tudni kell hozzá. Vagy van egy (korlátozottan, de) ingyenes oldal, a soundtrap.com, ahol szintén írhatsz zenéket, és ha jól emlékszem, ott kottaolvasás nélkül is megoldható.
jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 veterán vas ***** válasza:
0%

Kérdező!

Írtam egy számot: 127.

Megzenésítenéd?😂

jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
#2 nem gépelted?
jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1, köszi, igen, a hangszerelésre gondoltam. Kottát olvasni tudok, van egy szolfézs alapvizsgám. Klarinéton játszom, és most kezdtem el gitározni tanulni is. Szóval az a kérdés (bocsánat, tényleg rosszul fogalmaztam), hogy ha már megvan a zene szövege és dallama, akkor hogyan tudnék hozzávenni hangszereket, ha nincs nagyon olyan ismerősöm, aki játszik bármin is?
jan. 26. 15:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy midi billentyűzetet, hozzá esetleg hangmintákat, és akkor pl abletonon össze tudod rakni. Most a hangszereleseimhez én is így tervezem a demot megcsinalni.
jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
#4 vagy ha van stúdiód otthon, oda a zeneiskoládból keríts pár embert. ;)
jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen DAW szoftvert használhatsz ilyesmihez. Nyilván ki kell tanulni, ami nem kevés idő, de ha érzed magadban az erőt, akkor érdemes belevágni.
jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Sosem előbb születik meg a dallam és alá a kísérlet, hanem fordítva.
jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Tehát ha van egy dallam, azt már nem is lehet megarmonizálni? Értem.
jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem, én ma délelőtt például akkorát armonizáltam, hogy le kellett utána zuhanyoznom.
jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!