Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha valaki írt egy dalt és tud...

Dinnye2 kérdése:

Ha valaki írt egy dalt és tud gitározni, akkor hogyan tud a számhoz kíséretet írni gitárra? Ehhez van valami konkrét dolog, vagy csak spontán, ami jól hangzik mellé?

Figyelt kérdés

jan. 26. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet spontán, de lehet tudatos is.
jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet tudatos?
jan. 26. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Tudatosan.
jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy van ehhez valami szabály, hogy melyik hangra melyik dúr/moll kell?
jan. 26. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet spontán és lehet szerintem a ritmusra is kísérletezni! Bár én most még tanulok gitározni:)
jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát létezik olyan, hogy zeneelmélet. Nyílván nagyon messze vagy tőle. De ahogy azt már a másik kérdésesnél is írtam, nem szokás kész dallam mögé akkordokat ültetni, hanem pont fordítva.
jan. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megállapítod a hangnemet, onnantól kellő gyakorlattal nem tudsz túl nagyot tévedni, főleg ha tisztában vagy vele, mikor érdemes kicsit megfeledkezni arról, hogy hangnemben legyen az az akkord. Szoktunk ilyet, tudatosan is és ösztönösen is. Gyakorlattal válik egyfajta beszélt nyelvvé, hogy ráakkordozol bármire, akár egy mémvideóra is, ha kellően dallamos benne a röhögés tárgya.
jan. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!