Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A dúr akkor kíséret F F E...

A dúr akkor kíséret F F E hangokhoz mehet?

Figyelt kérdés
Egy dalt tanulok, és F F E három egymást követő hanghoz A dúr kíséret van a kottában, de furán hangzik. Az A dur az F hanggal nem szól szépen...
jan. 31. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az a dur valóban nem szol jol f hanggal. Próbáld meg e nélkül. ;) persze akkor A5+ akkordot kapsz, ami szintén lehet hogy nem lesz jó, főleg így hogy semmit sem tudni a dalról.
jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztosan nem maradt le az előjegyzés?


Egyébként erre nem lehet így válaszolni: működhet is, meg nem is, de Te három hangot adtál meg és egyetlen akkordot egy egész dalból.

jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
C moll-ban van a dal :)
jan. 31. 23:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg tudod mondani, melyik dal ez, illetve azt a kottát megmutatni?
jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, itt lesz, ennek az utolsó sorában:

[link]

jan. 31. 23:47
 6/11 anonim ***** válasza:

De ebben nincs sehol se E hang, nem is lehetne, hacsak nincs hangnemváltás, mert onnantól már nem moll.


Gondolom, az történt, hogy az akkordokat máshonnan nézted, csak az illető transzponálta a dalt, mert azért C mollban nem olyan izgalmas gitározni. Nagyrészt a dal elmegy C moll, F moll, G moll akkordok megfelelő elhelyezésével, bár ezt most a kotta alapján mondom, nincs nálam hangszer. Megpróbálhatod magad kikísérletezni, ha már ismered a dalt, illetve belerakva más akkordokat C mollból (B dúr, Esz dúr, Gisz dúr).

febr. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, más hangnembe, itt lesz a kotta akkordokkal d-ben:


[link]

febr. 1. 09:42
 8/11 anonim ***** válasza:

róbáld ki úgy hogy A helyett vagy az előtte levő Gm-t vagy az utána levő Dm-t fogod.


Most incs nálam zongora hogy kipróbáljam.

febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az eredeti linken van egy felvétel, ahol az orgona 2 szólamban eljátsza (kicsit olyan mint egy fúga, nem tudom mi az ilyen nótáknak a neve, nem vagyok otthon egyházzenében), nézd meg hogy ott mit játszik, remélem végigjátsza. :)
febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rosszak az akkordok, de én gitáron kihagynám azokat a felütéseket (a második ütemben Dm, a negyedikben F stb.), mert nehéz is nem is hangzik olyan jó. Legfeljebb színezném az akkordot az utolsó negyedre (A7, Asus4, C7 stb.). Így persze gond lehet, a 6. üzemben hogyan készíted elő a G-t, de szerintem ott A helyett nyugodtan lehet Dm-t játszani, hiszen a dallamhoz passzol. Vagy akár ezt a felütést meg lehet hagyni.


(Vagy hagyni a G-t a fenébe, és Gm-t játszani, vagy akkor már G7-et. Nekem kicsit erőltetettnek tűnik így magában. A 13. ütemben persze működik, ahogy átmegy mollba.)

febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!