Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ilyen szinten nehéz megtanulni...

Ilyen szinten nehéz megtanulni dobolni?

Figyelt kérdés

Gyerekként tanultam zongorázni, tehát tudok kottát olvasni.

Mostanában érdekel a dobolás, de nulla tudásom van.

Szoktam nézni olyan koncertfelvételeket, ahol a dobos játéka szinte végig látható. Olyan sok videót sajnos nem találtam általam keresett számoknál. Nézegettem a youtube-on "drum cover" videókat, de azok között kevés olyat találtam, amin valóban azt dobolják el, amit eredetileg.

Például itt egy videó. Egy Pink számnál ha nem is végig, de sokáig látható a dobos. Nyilván egy profi. De hasonló "drum cover" youtube videót nem találtam (talán csak egy hasonlít, de az is elég lightos).

Ezt a performanszot tényleg annyira nehéz utánozni, hogy csak nagyon kevesen képesek rá? Nulláról ha pl. csak ezt szeretném megtanulni (nyilván kellenek alapok is), akkor kb. hány száz vagy ezer óra lenne (átlagos képességgel)?

[link]



#dobolás #profi dobos
febr. 13. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazán nem egyszerű mutatvány, de ne ez legyen a végcél, jó?
febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a cél természetesen a csillagos ég, hiszen az elhivatottságom a zene iránt korlátlan :)
febr. 28. 23:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Aztán Drumeo csatira ráfüggtél-e már? :)
febr. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még nem, viszont a youtube csatornáján vannak érdekes videók (köszi az ajánlást). Először valami dobfelszerelést kellene beszereznem, hiszen anélkül elég nehezen menne a gyakorlás.
febr. 29. 22:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából ha asztalon kopogva is van groove a munkádban, akkor nem kellene beszerezni dobot, hanem kutya kötelesség. :) Függően attól, hogy mekkora közellenség lennél egy rendes dobszerkóval, lehet, hogy megfontolandó valami elektronikus cumó használtan, lehetőleg ilyen mesh izével, azt szokták szeretni a tényleges dobon szocializálódott mesterek is. Nyilván idővel akkor is megkerülhetetlen egy próbatermi, tényleges cucc, na meg az ő állítgatása, hackelgetése, de az alapokhoz nagyon kezes lehet a sokbankos puffogó, főleg ha akusztikussal tényleg fellázítaná a szomszédokat az a napi többórás, odaadó gyakorlás. :) Ami egyébként a kulcs ahhoz, hogy az utókor tehetségesként tartson számon, függetlenül attól, hogy milyen nevetséges kezdő hibákat vétettél az első évben. Eleinte egyébként nagyon ajánlott odatalálni egy olyan tanárhoz, akivel megvan a kémia, és így elég komoly mennyiségű rossz tartás, mozdulat, beidegződés későbbi jóra áttanulása spórolható meg.
márc. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyra értékelem a segítőkésségedet és a tanácsaidat, ha lesz időm minedenképpen ellátogatok egy tanárhoz, de sajnos már nem vagyok egy mai gyerek (kemény 43 év), szóval csak ilyen amatör szintig tudnék csak eljutni. Kölyökként nem zongorázni kellett volna megtanulnom, hanem dobolni, de mivel nem tudok bérelni egy időutazó gépet, ezért ez már így marad. Egy elektronikus dobfelszerelésben azért gondolkozom. Ez a mesh izé ilyen gumipárna szerűség, ami csillapítja a rezgéseket (bocsi, ha tök alap dolgot kérdezek)?
márc. 1. 22:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából ez az első, amit simán el kell fogadj óriási tévedésnek, hogy számít, hogy mikor kezded el. Nyilván a fullos legteteje sportteljesítmény nem biztos, hogy meglesz, de ha tényleg mész a neked jó irányokba, ha tényleg jó visszacsatolással fejleszted magad (felvétel és visszahallgatása többnyire), ha a könyörtelen begyakorlandókon nem spórolsz időt vagy erőt, akkor senki meg nem mondja, hogy csak most kezdted el. Pont egy korúak vagyunk btw. Szóval nincs szükség időgépre, pontosabban az egyik fajtájára lesz, aki ugye a metronóm, és még ő is csak segít megtalálni a belső metronómodat, ami végig ott volt veled, várta, hogy menjen a verkli végre. Jópár arcot láttam 40 körül nagyon meglódulni valamivel, amit addig jegeltek valamiért, plusz nagy közös tapasztalatunk, hogy csomó mindent tök könnyen tanulunk meg, olyanokat is, ami sose ment előtte. Ilyen random zsonglőrködésektől kezdve műszaki mélységeken át akár pszichológiáig bármi be tud köszönni, ami hirtelen kevés erőfeszítéssel nagyon könnyűnek mutatkozóan mutat rettentő gyors fejlődést. Nem véletlenül emlegetik az első kamaszkorként...

Mesh: az csak egy ilyen okosság, amitől fizikailag érzésre is meg viselkedésre is élethűbb lesz, igazából leírják kb minden egyes alkalommal a marketingesek :)

márc. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a bíztatást. A következő cél, beszerezni egy felszerelést, elmenni egy tanárhoz, és esetleg a Drumeo oldalon is kurzusra beiratkozni. Mondjuk a felszerelés lesz egy kicsit problémás, de megpróbálom (hely és a hang miatt). Megkérdezhetem, hogy Te mióta dobolsz? Zenekarban játszol? Csak kíváncsiságból kérdezem, de ha nem akarsz válaszolni, nem probléma.
márc. 7. 00:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak fingerdrummingot nyomok, és mivel pár éve hirtelen a semmiből elkezdett iszonyat jól menni, nem foglalkozom gyakorlással. Ha van projekt, belejövök (itt nemigen van színpad), ha nincs, akkor nem is tudok zenélni tkp. Kicsit kiszorult az időből is, ráadásul nemigen van normális helye se (amolyan flow dojo kellene ugye). Egyébként in the box zenélek, talán eljuthatnék egy jobb ghost producer szintre, de egyelőre szopóroller van, betegségek és kerülőutak.
márc. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. Minden jót kívanok nem csak a dobolás terén.
márc. 8. 00:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!