Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miféle zenei műfaj a világzene?

Miféle zenei műfaj a világzene?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy népzenei gyökerek is vannak benne, de közel áll a népzenéhez? Vagy van benne vmi rockos vonal is?

febr. 16. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne szerintem rockos vonal, én is inkább a népzene felől közelíteném meg. Népi motívumokkal operáló műzeneként határoznám meg.
febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor írek dél-amerikai stílusú népzenét játszanak ázsiai hangszereken és szuahéli nyelven énekelnek hozzá.
febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2


Egy Belga romkocsmában.

febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: Én már láttam vásárban cigányokat észak-amerikai indiánoknak öltözve dél-amerikai népzenére táncolni. Kemény volt.
febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom valamelyik kiadó 1-2 zenészre szabott egy műfajt.

Nagyon zavaros a definíciója, úgy különösebben nem érdemes ezzel foglalkozni.

Nyilván el lehet olvasni jó pár könyvet ahol leírják milyen hangszerek, milyen nyelv, milyen ritmika stb. megengedett de messze vezet ez a skatulya téma, még könnyűzenén is belül is nagyon problémás, nem hogy egy mindenféle zenei stíluson kívül lévő műfaj esetén...

febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!