Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zene szöveget szeretnék...

Repressive kérdése:

Zene szöveget szeretnék lejátszani gitáron, nem kísérő dallamot, hanem magát a szöveget. Ismertek ilyen programot vagy alkalmazást, ami a dalszövegre készít gitár kottát?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy rosszul fogalmazok, sőt valószínű😅.

A lényeg az lenne, hogy a barátnőmnek tetszik egy zene (Nagy Bogi- Félek) c. Zene, ezért úgy gondoltam megtanulom a kedvéért és ha úgy van eljátszanám neki.

De sajnos nem találtam olyan kottát ami a dalszöveget játszaná el, maximum a háttérdallamot masnéven a kíséretet.

A kérdés lényege az lenne, hogy van e olyan program vagy alkalmazás vagy akármi, ami a dalszöveget teszi bele egy gitár kottába.

Sok ilyen kottát ismerek neten és tanultam meg de sajnos erről a zenéről nem találtam semmit sem.

Elnézést ha valamit nem szakszerűen vagy érthetően fogalmaztam meg, és persze a válaszokat előre is köszönöm.



febr. 21. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a fö dallamot akaronád megkeresni, nem a kiséretet. Ebben az esetben sem a "szöveg" van a kottában - mivel az betükböl áll, nem hangjegyekböl, de nem tudom, hol lehetne megtalálni
febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak midi fájlok, amikben benne van az énekdallam is. Azt pedig bármelyik gitárkottás app le tudja kottázni/tabozni neked.
febr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Leírod oszt csá.


De hogy mondjak valami hasznosat is, te a dallamot akarod leírni, nem a szöveget. A kiséretben is lehet dallam, de akkor is így fogalmazz, hogy mindenki egyből megértse, ne kelljen 8 soron keresztül magyaráznod!

febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Waff ***** válasza:
100%
Igen, valóban egyszerűbb lett volna ha annyit írsz hogy az énekdallamot szeretnéd elpötyögni gitáron :) Ha gitározol szerintem max egy ora alatt lefüleled és memorizálod...
febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!