Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről az...

Pupusz kérdése:

Mi a véleményetek erről az instrumentális softrock dalomról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yCaU_MRNoHM&list=PLKe8ody2x-..


Egyszemélyes zenekarként alkotok, 30 évnyi zenei múlttal. Dalaimat a zenecsatornámon találjátok. Vannak énekes és instrumentális zenéim. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Hallgassátok, írjatok!



febr. 27. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Tetszik
Nem tetszik
Semleges
Kib* jó
Kib* szar
Kib*ul nem érdekel
11 szavazat
1 2
 1/13 Waff ***** válasza:
100%
Nem rossz, de különlegességek nincsenek benne, mármint a dallamokat illetőleg. De amúgy tisztességes "iparosmunka", maga a keverés, hamgminőség teljesen jó. Nyugtató, emészthető zene.
febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem is akar több lenni annál, ami. Háttérzenének készült. Köszönöm a véleményedet!
febr. 27. 15:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Kellemes. Tetszik.
febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
febr. 28. 21:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A harmóniák nagyon oda vannak téve. A basszusra, amikor kicsit ő kerül előtérbe, lehet ráengednék valami röfögősebb beállítást, talán párhuzamosan hozzátolnék egy enyhén overdrive-olt, olyan "Ő" hangzású állásba EQ-zott vagy ládaszimulációzott kis varacskot, mert így picit dróthangja van a várakozásokhoz képest, de amúgy teljesen rendben van, mintha a Shadows megtanult volna gitározni. A melódiák mintha szeretnivaló dolgokról beszélnének, és végre nem a szokásos, gyermeteg módon, miközben nem tolakodó a tudás és ötletesség, pont simán magukra találnak magaskultúrába illő formulák is benne, tényleg felszabadító hallgatni. Remek csemege, ilyenkor úgy vágyni kezdek rá, hogy ne járjatok úgy, ahogy én szoktam, hogy kijön 1db ilyesmi remekbeszabottság kb 1 óra alatt szinte készre, aztán elégedetten hátradől valami az emberben, soha többet olyan flow. :)
febr. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös. Nagyon szépen köszönöm a részletes, pozitív kritikát! Van még bőven, nem múlik el a flow. A csatornámon az instrumentális softrock kategóriában találsz még bőven. Vannak amúgy énekes dalok is. Kellemes csemegézést kívánok!
febr. 29. 10:03
 7/13 A kérdező kommentje:
febr. 29. 10:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezzel már az a gondom, hogy hallok kis alulmixeltségeket lépten-nyomon. A basszus a már említett, a gitárszóló néhol olyan, hogy a hangos kicsit hangos, a halk kicsit halk, talán kompresszálnék rajta egy óvatosat, de simán lehet, hogy odalökve a volumét kicsit topognék rá, miközben megy csuklóból a gain riding (kontrolleren, lehetőleg tényleges hosszú faderen, akár azon az egyfaderes szörnyön is), a lábdob szinte csak ciccen, de mindent összevetve jó alapanyag, semmi olyan nincs benne, amit a stúdióból visszadob a remek mester, hogy kicsit másabb nyersanyagból épül a vár. Megy tovább a playlist, teljesen ehető, nagyon érződik, hogy semmit nem akar, mégis folyamatos a nem-elrontás, és még az a nyavalyás X is oda-odaköszön, van benne jól abból a megfogalmazhatatlan hozzáadott értékből is, amit egyébként pont nagyon szépen meg is fogalmaztál a bioban.

Néhol vannak sablonosságok, szokványlickek, uncsi pentaton funky feloldások, olyankor szerintem megérné látni az arcodat, mennyire komolyan adod elő... :D

Kéne egy másik ugyanilyen neked, aki mixben legyőzhetetlen, és helyére is kerülne a dolog, csomó embert elérne még. Na jó, a dobok lehet visszadobósak a stúdióból (Melancholic Funkcool), talán nem ártana egy szintén elvetemült dobos is, meg az előző arc, aki betologatja úgy, hogy szétüt mindenkit, és azzal is keményebb lesz a többi szólam, ahogy a ritmus végighordja az inspirációt. Itt még egy masteren túlkompresszáltság is eléggé gyűrötté teszi, ez is csak elvesz belőle, pedig amúgy tényleg minden ott van, ami kell, hajjaj.

febr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az őszinte, részletes kritikát! Igazi műértő vagy. Ez nagyon meglátszik soraidon. Egyelőre egyszemélyes zenekarként nyomom, várom, hogy társakra találjak. De sajnos közönséget nem tudok felmutatni, hogy komoly zenészek szóba álljanak velem. Volt nálam egy nagyon komoly dobos, jókat zenéltünk, jammeltünk, de ő pénzt akar vele keresni, nem csak játszani. Emiatt nehéz. Pedig nagyon jók voltunk együtt. Hol basszuson nyomtam, hol gitáron. Nagyon erős flow volt. Olyan ritmusokat dobolt alá, hogy beszartam. Egy híres világzenét játszó zenekarban dobos, de csak évi egy koncertjük van. Keresett mellé mást. A zene nagyon bejött neki, de a csak játék, ingyen nem. A marketinghez pedig egyáltalán nem értek. Nehéz ügy. Na, meg ott vannak az énekes nóták is. Bonyolult az élet.
febr. 29. 14:28
 10/13 A kérdező kommentje:
amúgy mi az a nyavalyás X, ami odaköszön? Bocsi, ösztönös vagyok, nem értem az ilyen szakszavakat.
febr. 29. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!