Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A torzító hogyan működik...

A torzító hogyan működik pontosan?

Figyelt kérdés
Pár hónapja van egy elektromos gitárom. Szeretnék egy Boss DS-1 Distortion pedált venni hozzá. Ez egy 9 V-os elemmel működik, ha jól tudom. Ez mennyire hosszú élettartamú, milyen gyakran kell cserélni?

ápr. 4. 13:34
1 2 3 4
 1/39 Waff ***** válasza:
79%
Nem hiszem hogy titkot árulok el, ha azt mondom hogy a használat gyakoriságától és az elem minőségétől függ. Napi 1-2 óra hasznàlat mellett néhány nappal kalkulálj a jobbik esetben is. Javaslom hogy adapterrel használd, gazdaságosabb.
ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Milyen erősítőd/kombód van?

Azért kérdem, mert például egy 10-15 wattos, elemes kombóhoz nem igazán éri meg egy olyan komoly torzítót venni, mind a DS-1.

ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Waff ***** válasza:
100%
2@: hogy értve nem éri meg? Kb 20-25 ezerért megveszed, ugyanannyiért tovább is tudod passzolni ha nem válik be. Egy 10-15 wattos kombó lehet gagyi Cort vagy Behringer, de lehet pl egy csöves ENGL is.
ápr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Fender 10 wattos kombóm van
ápr. 4. 16:28
 5/39 anonim ***** válasza:
#3 Úgy értem, hogy talan jobban megéri félretenni a DS-1 árát és egy kis gyűjtés után venni egy rendes erősítőt. Egy 10 wattos Fender kombón a világ legdrágább pedáljai sem szólnak túl jól, úgyhogy szerintem csalódás lesz a vége, de végülis megpróbálni meg lehet. Ez esetben viszont érdemes használtat venni.
ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Igazság szerint azért 10 W-os Fenderem van, mert társasházban élek, egyéb helyeken pedig sajnos nincs lehetőségem gyakorolni.
ápr. 4. 18:00
 7/39 anonim ***** válasza:

Ahhh milyen erősítőd van? DS-1 szerintem nem minden erősítőhöz passzol..

Milyen soundot keresel? Milyen gitarod van?

Nem biztos hogy a DS-1 kell neked.

ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
10 wattos Fender Frontman kombóm és Squier Stratocaster gitárom van és leginkább a Nirvana hangzását szeretném elérni, ezért szeretnék DS-1-et, mert Kurt Cobain is használta többek között azt is.
ápr. 5. 19:40
 9/39 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de nem fog jól szólni.

Azt javaslom vidd el egy hangszer boltba az erősítőd és a gitárod és kérd meg, hogy kipróbálhasd a DS-1-et. És hallani fogod hogy nagyon nem az a sound lesz, amit keresel.


Vegyél inkább egy modellezőt vagy egy multieffekt pedált, amíg nincs pénzed jobb erősítőre jó lesz az.


Utána mehet a pedálokra gyűjtés...

Soft-, Hardclipper, tranzisztoros, blues breaker style OD-k, RAT, Fuzzy, ésatöbbi...


Ilyen gyenge teljesítményű erősítőhöz nem érdemes OD, DS pedálokat venni. Jobb vas kell... De ne higgyj nekem próbald ki, tényleg!

(Csak én is lejátszottam kamasz koromban ezt a kört, mint te..:D)

ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Waff ***** válasza:
100%
A fender frontman valóban nem egy jó kombó, de otthonra, Nirvanát játszani, DS-1el sztem hobbi szinten használható. Én azt mondom nyugodtan vedd meg a DS-1et, és a frontman tiszta csatiján használd.
ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!