Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért csak a sznobok hallgatna...

Miért csak a sznobok hallgatnak komolyzenét?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 19:29
 1/9 anonim válasza:
100%
Ez nem igaz. Én speciel nem tartom magam sznobnak, csak élvezem azt hallgatni. Volt, hogy futás közben is. Szép. Lehet, hogy a sznobok hangoztatják is, mert azt hiszik, ettől felsőbbrendűbbek, és ezért hiszed ezt.
ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed alapján te vagy sznob vagy, vagy nem hallgatsz komolyzenét.


Szóval te miért vagy sznob, illetve miben nyilvánul ez meg?


Vagy...


Miért nem hallgatsz komolyzenét?


Bár ha az utóbbi igaz, akkor elvileg tudod hogy te miért nem hallgatsz, igy kisebb az esélye hogy felteszel ilyen kérdést, tehát valószínűbb hogy sznob vagy.

ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem gondolnám, hogy sznob vagyok, holott a rock mellett a klasszikus zene a kedvenc műfajom.

Vannak sznobok, akik szeretik a komolyzenét, de ugyanúgy vannak sznobok, akik pop, rock, metál vagy bármilyen más műfajt hallgatnak. Csak általánosítasz, ami mit ne mondjak, elég sznob dolog.

ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem igaz.
ápr. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Az hogy magamat minek tartom, az semmit nem jelent.

Viszont az elgondolkodtató, hogy egyetlen ismerősöm sem tart sznobnak, ám mégis szívesen hallgatok komolyzenét.

Na most mennyire lehet helytálló ez a megállapításod? 😁

ápr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért, csak a sznobok hallgatnak komolyzenét?

Én nem szeretem, 1-2 kivételtől eltekintve (Liszt-rapszódia, Rókatánc), de elhiszem, hogy van, aki tényleg szereti.

ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Miért csak a sznobok hallgatnak komolyzenét?"

Nem csak sznobok hallgatnak, de a hallgatóság körében kétségtelenül több a kultúrsznob, mint más műfajok esetén.

Egyszerűen azért, mert a társadalmi konvenció, az emberek nagy többsége magasabb rendűnek, a magaskultúra részének tartja a komolyzenét (azok is, akiktől távol áll). Így aki magas státuszúnak akarja magát gondolni vagy mutatni, az magára erőlteti.

ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szokásos kérdésként megfogalmazott alaptalan állítás.
ápr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kb. olyan mintha azt kérdezném:

Csak az elfogultak kérdeznek butaságokat?

ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!